Marquez zakończył testy z czasem 1’59.115 i w ciągu ostatniego dnia testów przejechał 73 okrążenia – to najwięcej ze wszystkich zawodników. Dani Pedrosa ukończył ostatni dzień testów dopiero na 7. miejscu z czasem gorszym o 0.797 sekundy. Marquez miał równe tempo, a w trakcie symulacji wyścigu na dystansie 19 okrążeń trzymał równe tempo i pokonał 16 z nich z czasem poniżej 2’01.000.

Na drugim miejscu znalazł się Jorge Lorenzo, który jest w wyśmienitej formie. To wszystko za sprawą ostrych zimowych treningów oraz… snu, a sen to jedna z najcięższych części treningu i w tym stwierdzeniu nie ma ani krzty ironii. Lorenzo zakończył testy z czasem 1’59.437. Valentino Rossi był na piątym miejscu z wynikiem 1’59.833. Zawodnicy testowali przede wszystkim udoskonalone skrzynie biegów. Na uwagę zasługuje fakt, że Lorenzo poprawił swój czas z poniedziałku aż o dwie sekundy.

Trzeci czas wykręcił Cal Crutchlow, który wraca do domu z wynikiem 1’59.658. Brytyjski zawodnik poprawił swój poniedziałkowy wynik o 1,5 sekundy. Crutchlow przeprowadził symulację wyścigu i podczas przejazdów miał równe tempo w okolicach 2’01.000. Brytyjczyk jeździł na nowych oponach i na dodatek musiał dopasować się do nowego stylu jazdy, którego wymaga Honda RC213V.

Przez całą turę testów pozytywnie zaskakiwało Ducati, które przywiozło ze sobą model GP15 – lżejszy, krótszy i lepiej prowadzący się. Te zapewnienia potwierdziły wczorajsze i dzisiejsze wyniki zawodników ekipy z Bolonii. W środę Iannone wykręcił 1’59.722 i znalazł się na czwartym miejscu, a Andrea Dovizioso był dziesiąty z czasem 2’00.468. Gigi Dall’Igna powstrzymuje optymizm fanów i zapowiedział, że dopiero po testach w Katarze zostanie podjęta decyzja co do wyboru motocykla. W razie czego zabiorą ze sobą zarówno GP15 jak i GP14.3. Włoch słusznie uważa, że testy na jednym torze nie zwiastują jeszcze wiosny, ale jednocześnie pokazują, że jest ona bliżej niż kiedykolwiek.

Testy w Katarze rozpoczną się 14 marca, a już jutro wybrani zawodnicy będą sprawdzać opony marki Michelin.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w MotoGP
MotoGP 2015: Marquez najszybszy drugiego dnia testów na Sepang

Wtorek był kolejnym dniem drugiej tury testów MotoGP na torze Sepang. Pomimo, że pogoda nadal nie była lekka, to zawodnicy...

Zamknij