MotoGP 2015: Czy Marquez potwierdzi powrót do formy w Brnie? - Motogen.pl

W klasie Moto3 po taktycznej rundzie w Stanach Zjednoczonych generalkę prowadzi nadal Danny Kent, który nie zdobył na Indianapolis żadnych punktów, więc pozostał z dorobkiem 190 oczek. Drugi jest Enea Bastianini mający 134 punkty, a trzeci – Romano Fenati z 112 punktami. Zawodnicy zgodnie przyznają, że mają nadzieje na normalny wyścig bez pogodowych kaprysów. Z pierwszej trójki dwóch zawodników stanęło w zeszłym roku na podium w Brnie – Enea Bastianini i Danny Kent.

W klasie Moto2 prowadzi Johann Zarco, który ma 199 punktów, a co za tym idzie – bezpieczną przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Drugi jest Alex Rins z 128 punktami na koncie, a tylko 3 punkty traci do niego Tito Rabat. Johann Zarco jeszcze nigdy nie zwyciężył w Brnie na motocyklu klasy Moto2. W klasie 125 tylko raz stanął na czeskim podium – w 2011 roku. Ubiegłoroczny wyścig wygrał Tito Rabat.

W MotoGP liderem jest Valentino Rossi mający 195 punktów. Na drugim miejscu znajduje się Jorge Lorenzo mający 186 punktów. Marc Marquez po wyścigu na Indianapolis wskoczył na trzecią pozycję, ma 139 punktów i nie zamierza odpuścić zawodnikom Yamahy. Problemem jest jednak słaba forma Daniego Pedrosy, który teraz mógłby mu pomóc trzymać niebieskich na dystans.

Autor: Wojciech Grzesiak