MotoGP 2014: GP Indianapolis - Motogen.pl

W klasie Moto3 prowadzi Jack Miller z 142 punktami na koncie, a na drugim miejscu jest Alex Marquez ze stratą 19 punktów. Na trzecim miejscu znajduje się Efren Vazquez z 112 punktami, ale bardzo blisko niego są Romano Fenati i Alex Rins. Fenati traci do Vazqueza dwa punkty, a Rins – pięć.

W Moto2 prowadzi Esteve Rabat z 170 punktami. Drugi jest Mika Kallio z 151 punktami, a 31 punktów traci do niego Maverick Vinales. Są to jedyni zawodnicy z całej stawki Moto2, którzy przekroczyli barierę 100 punktów. Być może w ten weekend przekroczy ją również Dominique Aegerter, który ma na koncie 96 punktów.

W MotoGP prowadzi niezwyciężony w tym sezonie Marc Marquez, który wygrał wszystkie dotychczasowe rundy i ma na koncie 225 punktów. O drugie miejsce walczą Dani Pedrosa i Valentino Rossi, których dzieli 7 punktów – Pedrosa ma ich 148, a Rossi – 141. Na czwartym miejscu znajduje się Andrea Dovizioso, który ma na koncie 99 punktów i wyprzedza dwoma punktami Jorge Lorenzo, który w tym sezonie nie radzi sobie najlepiej, ale liczy, że zamknięcie kwestii przedłużenia kontraktu pomoże mu skupić się na jeździe.

Sobotnie kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 18:35 naszego czasu, a pierwszy wyścig rusza o 17:00 w niedzielę.

Autor: Wojciech Grzesiak