XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma silny motocyklowy akcent i to nie tylko ze względu na największą atrakcję, czyli customowy motocykl przygotowany przez samego Paul Jr. z American Chopper.

 

O motocyklu, który zawiera elementy związane zarówno z Fundacją WOŚP, jak również z Przystankiem Woodstock i dedykowany będzie przez firmę Paul Jr. Designs Fundacji WOŚP, pisaliśmy już jakiś czas temu. W tej chwili motocykl został zalicytowany za kwotę 33 100 zł! To robi wrażenie, tym bardziej że WOŚP wystawia swojego customa nie na sprzedaż, ale roczny okres użytkowania, w którym zapowiada też, że motocykl nie może jeździć i kilka razy w roku zostanie zabrany na charytatywne eventy. To najwyraźniej nie zraża licytujących, bo w aukcji wzięło udział już osiem osób, a aż dwie z nich zaoferowały kwoty 30 000 zł.

 

To jednak nie wszystko. Po przeszukaniu bazy charytatywnych aukcji o charakterze motocyklowym znaleźliśmy ponad 80 pozycji! Przede wszystkim są to indywidualne oferty odbycia krótszych i dłuższych podróży prywatnymi motocyklami – opcja w sam raz dla kogoś, kto chce zasmakować jazdy motocyklem i wystarczy mu miejsce pasażera. Wśród aukcji dużo jest też wejściówek i zaproszeń na zloty i eventy motocyklowe, nawet zaproszenie na jedną z rund Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na torze Brno.

 

Wśród bardziej „namacalnych” aukcji możemy wybrać jedną z dwudziestu figurek „Motocyklista z Sercem” wykonanych przez WOŚP. Figurka z numerem jeden warta jest już 300 zł, dalsze numery możemy licytować w tej chwili już od kilkunastu złotych.

 

Do tego prywatni „Orkiestrowicze” wystawili różnego rodzaju akcesoria, takie jak kaski, lusterka itd. Największy podziw wzbudziły w nas jednak wystawione motocykle, z których dochód zostanie w całości przeznaczony na fundację Jurka Owsiaka. W tej chwili na allegro znaleźliśmy Hondę Magnę VF1100 z 1984 roku, której właściciel podpisuje się jako Romek z Warszawy.

 

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach przekazała też na aukcję Hondę CBX 750 P w oryginalnym wyposażeniu i specyfikacji, w jakiej poruszają się motocykle drogówki.

 

Jak widać, jeżeli chcemy wspomóc WOŚP, nie potrzeba dużych nakładów finansowych, a każdy znajdzie coś dla siebie w szczytnym celu pomocy potrzebującym dzieciom. Motocyklowe aukcje znajdziecie pod tymi linkami: Motocykle, Części motocyklowe.

Więcej w Z Kraju
Nowe egzaminy na prawo jazdy – kolejne szczegóły

Nadal nie wiemy jak dokładnie wyglądać będzie egzamin na prawo jazdy na kategorie motocyklowe po 11 lutego 2012. Ostatnio pisaliśmy...

Zamknij