Motocykliści przeciwko przemocy wobec dzieci - Motogen.pl

Bikers Against Child Abuse – czyli Motocykliści Przeciwko Przemocy Wobec Dzieci – to grupa, która powstała po to by pomagać poszkodowanym dzieciom walczyć ze strachem, traumą i przywracać im pewność siebie. Początkowo klub BACA działał tylko na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady, ale obecnie zrzesza również motocyklistów z Australii, Włoch, Holandii, Francji, Niemiec i Szwajcarii.

Klub został założony w 1995 roku. Jego przedstawiciele podkreślają, że są dalecy od używania przemocy, ale jednocześnie starają się zrobić wszystko aby dziecko nie bało się swojego oprawcy na przykład podczas rozprawy sądowej. W wywiadzie dla Calgary Sun dodają – „Jeżeli jesteśmy jedyną przeszkodą pomiędzy dzieckiem i dalszym stosowaniem przemocy wobec niego, to jesteśmy gotowi być tą przeszkodą.”

Jakie metody walki stosuje organizacja Bikers Against Child Abuse? Przeważnie jest to pilnowanie domu ofiary, ale również głośne zloty w sąsiedztwie domu oprawcy. Oprócz tego zdarza się, że motocykliści eskortują dziecko do sądu, jeżeli ma ono zeznawać w charakterze świadka. Według BACA jest to ważne z psychologicznego punktu widzenia, ponieważ młody poszkodowany przekonuje się wtedy, że nie musi bać się swojego oprawcy – to oprawca powinien obawiać się jego nowych kumpli.

Klub działa w sposób możliwie jak najbardziej oficjalny. Przedstawiciele kontaktują się z rodziną ofiary oraz miejscowymi władzami, a następnie motocykliści składają wizytę zapoznawczą. Podczas tej wizyty dziecko otrzymuje gadżety klubowe oraz… kamizelkę. Wszystko jest dotowane z publicznych zbiórek pieniędzy. Jest to pierwszy krok w kierunku przekonania młodego poszkodowanego, że ma za sobą ludzi, którzy będą go bronić. Oprócz wspomnianej warty przed domem poszkodowanego członkowie BACA pomagają również dziecku bezstresowo dotrzeć do szkoły, a jeżeli trzeba to opiekują się nim, kiedy zostaje samo w domu.

Więcej informacji na temat Bikers Against Child Abuse znajdziecie na stronie www.bacaworld.org oraz facebook.com/BikersAgainstChildAbuseInternational.

Autor: Wojciech Grzesiak