24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Od samego początku pracownicy Dobrych Sklepów Motocyklowych angażowali się w pomoc walczącym i uchodźcom. Kiedy przyszła poruszająca wiadomość z Odessy – od sklepu motocyklowego Dina Moto – z prośbą o pomoc, Dobre Sklepy Motocyklowe od razu ruszyły z szeroko zakrojoną, długofalową akcją „Motocykliści dla Ukrainy”.

Dobre Sklepy Motocyklowe postanowiły wykorzystać możliwości organizacyjne i zasięgi, aby wesprzeć ludzi, którzy bronią wolności swojego kraju.

Dina Moto z Odessy codziennie aktualizuje listę potrzebnych rzeczy, a pracownicy portalu na bieżąco koordynują działania mające na celu jak najszybsze dostarczenie niezbędnego sprzętu, który dowożą bezpośrednio na granicę, skąd jest on dystrybuowany do miejsc, które najbardziej tego potrzebują.

Dobre Sklepy Motocyklowe przeznaczyły 20 tys. zł na zakup przedmiotów pierwszej potrzeby, które już we wtorek, 1 marca wyruszyły pierwszym transportem na front.

Potrzeby jednak zmieniają się z dnia na dzień, a lista jest stale aktualizowana. Akcja ma charakter długofalowy, a organizatorzy chcą zrzeszyć jak największą liczbę motocyklistów i innych ludzi dobrej woli.

Dlatego portalu zrzutka.pl dnia 2 marca została uruchomiona zbiórka. W niespełna dobę uzbieraliśmy ponad 10 tys. zł. Sprawdź aktualny stan zbiórki finansowej: zrzutka.pl/z/motocykliscidlaukrainy.

Jak można wesprzeć akcję?

  • udostępniać informację o zbiórce,
  • udostępniać post na FB o pomocy oraz film na YT w swoich mediach społecznościowych, żeby zyskał jak największy zasięg,
  • informować o akcji znajomych,
  • jeśli Ty lub Twoi Znajomi macie coś z listy potrzebnego sprzętu i chcecie go przekazać, możecie przesłać go na adres Dobrych Sklepów Motocyklowych (poniżej), a my wraz z cotygodniowym transportem przekażemy go na granicę.

Adres do przesyłki sprzętu:

Dobre Sklepy Motocyklowe
Dąbrowa 62-070 Dopiewo
z dopiskiem „UKRAINA”

Aktualizowana lista potrzeb: https://tiny.pl/949bz


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany