Kierujący motocyklem uderzył w samochód i zwiał z miejsca zdarzenia. Mógł być pijany. Obejrzyj nagranie – być może pomożesz?

Tacy “motocykliści” niestety także poruszają się po drogach, szargając dobrą opinię zdecydowanej większości zwyczajnie dobrych motocyklistów. Może więc rozpoznajesz tego delikwenta, albo jego motocykl?

Wypadek miał miejsce 25 lipca w Staszowie.

Jak kierowca napisał dla portalu stop-cham.pl:
“Motocyklista wbił mi się w tył samochodu po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Byłbym wdzięczny za udostępnienie może ktoś z okolic Staszowa zna tego człowieka bo motocykl jest na numerach z innej części Polski. … Kierujący wyglądał na nietrzeźwego

Kolizja miała miejsce w miejscowości Osiek i motocyklisty uciekł w kierunku Staszowa”

Tablica rejestracyjna tego motocykla to CCH 69M3. Ktoś w komentarzach napisał, że numery przypisane są do Yamahy XJ 600.

Wypadek:

Część ucieczki i pościgu:

Co tam się wydarzyło?

Kierowca podpisujący się BigFredi, którego nagrania oglądamy, chciał skręcić w lewo na stację benzynową. Wygląda to tak, jakby wszystko zrobił zgodnie ze sztuką prowadzenia samochodu. Manewr wykonywał w prawidłowym miejscu, nie hamował awaryjnie, zjechał do osi jezdni. Pierwszy samochód jadący za nim go ominął. Drugim pojazdem okazał się motocykl – nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył auta.

Kierujący motocyklem uderzył na tyle mocno, że kask przeleciał nad samochodem. Mężczyźnie jednak nie stało się nic poważnego.

Druga część filmu ustawiona jest jako prywatna, więc nie będziemy się nią tutaj dzielić, ale już oglądaliśmy. Nagranie trwało półtorej minuty i były tam następujące zdarzenia:
– Kierowca pickupa zatrzymał się, podniósł kask i podał go “motocykliście”.
– Obaj poszkodowani kierowcy, w trzech słowach dogadują się, aby zjechać na stację.
– Kierowca samochodu z kamerką zjeżdża na stację.
– Kierujący motocyklem ucieka z miejsca zdarzenia.
– Kierowca samochodu BigFredi rzuca siarczyste przekleństwo, wraca za kierownicę samochodu i goni motocyklistę.
– Film kończy się w momencie, w którym zaczyna się powyższy film z “ucieczką”.

BigFredi jechał z uciekającym kierowcą motocykla co najwyżej półtorej minuty. Trąbił i dawał jasne znaki do zatrzymania. Zaraz po zakończeniu nagrywania powyższego filmu, podjął rozsądną decyzję, aby dalej nie gonić motocykla. Jak sam napisał: “na końcu tego [filmu] odpuściłem pościg. Jakby się debil zabił uciekając to jeszcze bym odpowiadał…”

Główny bohater BigFredi następnie powiadomił policję, złożył zeznania, został przebadany alkomatem. Skończyło się to tak, że: “Policja szuka sprawcy zdarzenia.”

Pomożecie? Miejsce akcji to Staszów (woj. świętokrzyskie), data zdarzenia to 25 lipca 2021 r., a numery motocykla CCH 69M3. Jeżeli macie więcej informacji, kontaktujcie się z policją.


Więcej w Newsy, Z Kraju
Atak gazownika na motocyklistów, Rondo ONZ, Warszawa – oficjalne stanowisko policji

W minioną sobotę w Warszawie doszło do szokującej sytuacji, po której jest więcej pytań niż odpowiedzi. Na szczęścia udało nam...

Zamknij