Po udanej VIII rundzie motocyklowych wyścigów Alpe Adria UEM – kwalifikacjach motocyklowych mistrzostw Europy, wyścigowych motocyklowych mistrzostwach Polski, Czech i Słowacji oraz pucharów markowych na Tor Poznań – Automobilklub Wielkopolski ponownie wracają polscy zawodnicy.

Od 19 do 22 sierpnia rozegrana zostanie VII i VIII runda WMMP, VI runda Pucharu Polskiego Związku Motorowego oraz VI runda pucharu klas markowych. To będzie już przedostatnie spotkanie motocyklistów walczących o krajowe trofea w tym sezonie. Potem do rozegrania pozostanie już ostatnia runda w dniach 18–19 września, także na poznańskim obiekcie, i wtedy poznamy najlepszych jeźdźców sezonu. A jak wygląda sytuacja w poszczególnych klasach przed nadchodzącymi zawodami?

W Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski w klasie Supersport na czele klasyfikacji znajduje się Słoweniec Marko Jerman (Triumph Daytona 675), który zgromadził 110 pkt. Na drugim miejscu plasuje się Daniel Bukowski (A. Wielkopolski), jadący Yamahą, z dorobkiem 76 pkt. Tuż za nim jest Czech Igor Kalab (Yamaha R6), który traci do Bukowskiego 3 pkt. Wiele rund MP odbywało się w Czechach i na Słowacji, więc nie dziwi obecność zagranicznych motocyklistów, którzy postanowili powalczyć także o tytuły w Polsce. W klasie Superbike na czele jest Paweł Szkopek (A. Polski), startujący Yamahą R1, który ma na swoim koncie 89 pkt. Za jego plecami znajduje się dwóch zawodników, którzy zgromadzili po 63 pkt – Czech Michal Filla (BMWS1000RR) oraz Włoch Fabrizio Pellizzon (Aprilia RSV4). W tej klasie zapowiada się więc niezwykle interesująca walka. Z kolei w klasie Superstock 1000 prowadzi Austriak Andreas Meklau (Suzuki GSX-R1000), reprezentujący Suzuki Grandys Duo Team, z dorobkiem 104 pkt. Drugi jest Włoch Pellizzon (72 pkt), a trzeci Czech Filla (61 pkt). Dwa następne miejsca zajmują Polacy: 4. Adam Badziak (A. Polski) – 47, 5 pkt, Waldemar Chełkowski (A. Wielkopolski) – 46 pkt. W klasie Superstock 600 Junior liderem jest Sebastian Zieliński (Ostrowski Klub Motorowy) ze 106 pkt, na drugim miejscu plasuje się Artur Wielebski (A. Wielkopolski) – 76 pkt, a trzeci jest Patryk Kosiniak (niezrzeszony) – 72 pkt. W Pucharze Polskiego Związku Motorowego w klasie Rookie 600 na czele jest Adrian Pasek (A. Rzeszowski) – 100 pkt, który wyprzedza Cezarego Chrobota (TMSM Sparta) – 69 pkt oraz Stanisława Assmanna (A. Rzeszowski) – 56 pkt. Na czwartej pozycji w tej klasie plasuje się jedna z nielicznych kobiet, które walczą w tym sezonie, Natalia Florek (A. Wielkopolski), z dorobkiem 40 pkt. Niewielkie różnice punktowe między zawodnikami są w klasie Rookie 1000. Czołówka wygląda następująco: 1. Klaudiusz Iciek (niezrzeszony) – 81, 2 pkt, Krzysztof Kubiś (A. rzeszowski) – 75, 3 pkt, Paweł Żuralski (A. Wielkopolski) – 63 pkt.

Jak zwykle, bardzo ciekawie jest w rywalizacji o puchary markowe. W pucharze Honda CBR prowadzi Martin Borkowski (A. Wielkopolski) – 40 pkt, przed Marcinem Matysiakiem (A. Wielkopolski) – 38 pkt i Przemysławem Piastowskim (LTK Wyczół) – 35 pkt. Z kolei w pucharze Honda Hornet liderem jest Krzysztof Depta (niezrzeszony) – 45 pkt, a dwa następne miejsca zajmują: 2. Kamil Streżyński (niezrzeszony) – 35, 3 pkt, Rafał Mazurkiewicz (niezrzeszony) – 33 pkt. W pucharze BMW prowadzi Waldemar Chełkowski (A. Wielkopolski) – 100 pkt, który wyprzedza Piotra Górkę (Bałtyk Gdynia) – 56 pkt i Jerzego Bergera (AMK Gliwice) – 54 pkt. Wyrównana stawka jest w pucharze Suzuki 600. Krzysztof Konarzewski (A. Polski) i Sławomir Maszczak (niezrzeszony) zgromadzili po 41 pkt, a trzeci w klasyfikacji Grzegorz Pasik (niezrzeszony) ma na swoim koncie 30 pkt. Z kolei w pucharze Suzuki 1000 liderem jest Radosław Gapski (A. Wielkopolski) – 50 pkt, który wygrał dwie poprzednie rundy. A kolejne miejsca zajmują: 2. Marcin Myszkowski (niezrzeszony) – 29, 3 pkt, Tomasz Kotula (niezrzeszony) – 27 pkt.

W piątek, 20 sierpnia, od godziny 12.45 kwalifikacje, w sobotę, 21 sierpnia, od rana kolejne kwalifikacje, a od godziny 13.45 wyścigi. W niedzielę wyścigi od godziny 10.45.

Więcej o motocyklach Yamaha

Więcej w WMMP
Yamaha POLand POSITION zmotywowany na Poznań

W Pucharze Polski klasy Rookie 600 liczymy, że Adrian Pasek, po czterech imponujących zwycięstwach, postawi 'kropkę nad i' i zdobędzie...

Zamknij