Jak wygląda sprzedaż motocykli w Europie po pierwszym półroczu 2022? Elektryki ze znacznymi wzrostami…

W Niemczech sprzedano 136 506 motocykli, co oznacza 7,6 % wzrostu sprzedaży. Najwięcej produktów sprzedało Piaggio, a pierwszą tróję zamyka BMW i Honda. Największe wzrosty zanotowało elektryczne Niu.

Nieco mniej pojazdów zakupiono w Hiszpanii. Z wynikiem 99 905 sztuk zanotowano wzrosty sprzedaży o 7,8 %. Najwięcej nabywców zanotowały Honda, Yamaha i Piaggio. Ta pierwsza odnotowała 21,6 % wzrost. Trwa boom na pojazdy elektryczne, a wśród nich rządzą Silence, Niu, Askoll i VMoto.

W Wielkiej Brytanii w czerwcu zanotowano spadki, ale pierwsze półrocze zamknęło się wynikiem o 5458 sztuk motocykli więcej, niż w podobnym okresie zeszłego roku.  

We Włoszech spadki. Niewielkie, bo o 2%, ale zawsze to jednak spadek. Do czerwca sprzedano 173 197 sztuk pojazdów. Liderami ryku są Honda, Piaggio i Yamaha. Wzrosty sprzedaży notują pojazdy elektryczne, a najlepiej sprzedającym się pojazdem na rynku to Benelli TRK 502.

We Francji spadki. Z wynikiem 149 902 sprzedanych pojazdu zanotowano spadek rzędu 6,5 %. Liderem rynku jest Honda, przed Yamahą i BMW. Wśród wzrastającej liczby sprzedawanych pojazdów elektrycznych liderem jest BMW.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany