W skład APEC wchodzą Australia, Brunei, Kanada, Indonezja, Japonia, Korea Południowa, Malezja, Nowa Zelnadia, Filipiny, Singapur, Tajlandia, Stany Zjednoczone, Chiny, Hongkong, Tajwan, Meksyk, Papua-Nowa Gwinea, Chile, Peru, Rosja i Wietnam. W spotkaniach państw grupy APEC zawsze biorą udział głowy państw. Wyjątkiem jest Tajwan, którego reprezentuje polityk na poziomie ministerialnym.

Osoby pełniące najwyższe funkcje w państwie powinny być odpowiednio chronione i dlatego władze Manili muszą odświeżyć swoją flotę motocykli. Tamtejsza policja została zobowiązana do zakupu 12 motocykli. Podczas szczytu oficjelom będą towarzyszyć dwie osoby na motocyklach Ducati Monster 795 oraz dziesięć osób na motocyklach Suzuki Bandit 750. Wymogi APEC zakładają, że do eskorty mogą być używane tylko maszyny z silnikami o pojemności powyżej 600cm3. Dotychczas policja na Filipinach nie dysponowała takimi motocyklami.

Po ukazaniu się tej informacji mieszkańcy Filipin nie byli zachwyceni, ponieważ większość z nich żyje w biedzie. Przedstawiciele Agencji Rozwoju Manili uspokoili jednak, że APEC w pełni sfinansuje zakup maszyn. Na miejscu są już dwa motocykle Ducati i cztery motocykle Suzuki. Niedawno były one użyte podczas wizyty papieża Franciszka.

 

Ducati Monster 795 i Suzuki Bandit 750 zostały wybrane głównie ze względu na niskie koszty zakupu i utrzymania.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ciekawostki
Reklama MV Agusta F3 –

MV Agusta F3 w akcji. Krótki klip nakręcony na modłę filmów o przygodach agenta 007, gdzie możecie zobaczyć, do czego...

Zamknij