Wyścigi równoległe na ¼ mili zyskały ogromną popularność na całym świecie i to zarówno te legalne, organizowane na wielkich obiektach, jak i improwizowane na ulicach, nagrywane telefonami i wrzucane do sieci. Jednak żadnemu z nich nie uda się przyćmić rozmachu, z jakim zorganizowano imprezę towarzyszącą Festiwalowi Technologii Lotniczych w Stambule.

Na starcie wyznaczonym na progu pasa startowego lotniska stanęli konkurenci, którzy nieczęsto pojawiają się w jednej kategorii. Myśliwiec F-16, należący do tureckich sił powietrznych, pasażerski odrzutowiec Challenger 605, motocykl Kawasaki H2R, prowadzony przez słynnego tureckiego zawodnika Kenana Sofuoglu oraz bolid Formuły 1 teamu Red Bull, za kierownicą którego usiadł kierowca testowy Jake Dennis. Obok nich pozostała grupa pojazdów, z góry skazanych w tym towarzystwie na pożarcie: elektryczna Tesla Model S P100DL, Lotus Evora GT430 oraz Aston Martin Vantage.

Co ciekawe, potężne odrzutowce potrzebowały chwili, by skorzystać z pełnej mocy swoich silników. Po starcie na prowadzenie błyskawicznie wysunął się Sofuoglu na H2R, za którym ustawił się bolid Red Bulla. Motocyklista wpadł na metę jako pierwszy, z czasem 9,43 sekundy, bolid Formuły 1 był tylko o 0,04 sekundy wolniejszy. Tuż za nimi doleciał F-16, który po rozwinięciu pełnej mocy nie dałby konkurentom żadnych szans na odrobinę dłuższym dystansie.

Więcej w Ciekawostki
Kiedy masz chiński skuter a marzysz o BMW C1

Kiedy mieszkasz w Indiach, posiadasz chiński skuter i kilkuosobową rodzinę i właśnie zamarzyło ci się auto albo skuter kabinowy BMW...

Zamknij