Otwarte Mistrzostwa Lubelszczyzny w motocrossie nabierają tempa. Po zawodach w Albertowie oraz Bychawie w minioną niedzielę blisko 120 zawodników i zawodniczek z Polski i Ukrainy ścigało się Łęcznej. Zawody zorganizowane przez Klub Motorowy Cross EkoKlinkier Lublin oraz sekcję motorową GKS Bogdanka.

Łęczna przyciągnęły setki mieszkańców. Na starcie pojawiła się czołówka zawodników na czele z Maciejem Zdunkiem i Arkadiuszem Mańkiem z AMK Człuchów oraz braćmi Łukaszem i Karolem Kędzierskimi z KM Cross EkoKlinkier. Nie zabrakło i innych lubelskich riderów: byli Maciej Więckowski, Kuba Piątek, Wiktor Więckowski oraz obaj dakarowcy Piotr Więckowski i Dariusz Piątek.

Zawody odbyły się w dziewięciu klasach. Na początek na niełatwy tor – po raz kolejny przygotowany przez Roberta „Kurczaka” Więckowskiego – wyjechali najmłodsi motocrossowcy reprezentujący klasę MX65. Oba wyścigi – każdy trwał po 10 minut – były niezwykle zacięte. Zwycięzcą okazał się młody zawodnik z Ukrainy Oleksand Czura. Jak się miało później okazać nie było to jedyne tego dnia zwycięstwo gości zza wschodniej granicy. Dwa kolejne miejsca zajęli młodzi wychowankowie KM Cross – Olaf Gąsior i Jakub Komsta. Tuż po klubowej młodzieży na torze pojawili się zawodnicy z klasy Open C i Weteren. Obie te klasy zostały połączone co było bardzo dobrym posunięciem ze strony organizatorów, ponieważ zawodnicy z mniejszym doświadczeniem mieli doskonałą okazją, aby podpatrzeć jak jeżdżą starsi koledzy. W przypadku weteranów klasą

dla siebie był Dariusz Piątek z KM Cross EkoKlinkier/HRT Racing Team, który najpierw dojechał do mety na 3 miejscu, by w drugim wyścigu pokazać plecy wszystkim konkurentom. Darek Piątek jak za dawnych lat w drugim wyścigu był bezkonkurencyjny, pewnie prowadził od startu do mety. Drugie miejsce zajął Robert Maliszewski, a trzecie Ryszard Krzemień. Natomiast w klasie Open C zwyciężył szybki tego dnia Ukrainiec – Aleksander Podczernin, który z dużą przewagą nad resztą stawki wygrał oba starty. Kolejny widowiskowy pokaz swoich umiejętności dali zawodnicy startujący w klasie Quad. Tu absolutnym mistrzem okazał się Przemysław Dąbek z TKO Tarnobrzeg, który wygrał oba wyścigi. Kolejne pozycje zajęli zawodnicy KM Cross EkoKlinkier odpowiednio: Sławomir Sobiesiak i Daniel Lipniacki.

Kiedy tor opuściły „czterokołowe maszyny” pojawili się na nim młodzi zawodnicy z klasy MX 85. Swoje spore już umiejętności po raz kolejny potwierdził niezwykle utalentowany wychowanek KM Cross EkoKlinkier, Maciej Sagan. Maciek zdeklasował rywali wygrywając oba starty. Kroku próbowali mu dotrzymać, drugi tego dnia Piotr Szczepanek z KTM Novi Kielce i Szymon Wronka z KM CROSS EkoKlinkier . W kolejnej grupie zawodników z klasy OPEN D najlepszy był Cezary Frączek, który wyprzedził Tomasza Pośniaka i Konrada Janowskiego z TKO Tarnobrzeg.

Zawody od początku obserwował trener kadry Marcin Wójcik:
„Bardzo się cieszę, że do Łęcznej przyjechali ścigać się najlepsi zawodnicy. Każda taka konfrontacja jest niezwykle przydatna. Cieszy mnie dobry występ braci Kędzierskich oraz wysoka dyspozycja Maćka Sagana. Jestem zadowolony również z występu Maćka Więckowskiego, któremu zabrakło trochę szczęścia w drugim starcie. Cała klubowa młodzieży spisała się dziś pozytywnie.”

Tuż przed „wielkim wyścigiem mistrzów” na łęczyński tor wyjechała grupa dziewczyn. Zacięta walka zakończyła się już na początku każdego z dwóch startów. Do mety dwukrotnie dojechała ta sama trójka zawodniczek. Klasę pokazała Monika Kaniewska z TNT Motocross, druga była Alina Łaszcz, a trzecia zawodniczka KM Cross EkoKlinkier Kaja Kamińska.

 

Zwieńczeniem zawodów była rywalizacja w połączonych klasach Open A i Open B. O palmę pierwszeństwa w tej pierwszej niesamowitą walkę stoczyli trzej „fighterzy”: Maciej Zdunek z AMK Człuchów oraz bracia Łukasz i Karol Kędzierscy z KM Cross EkoKlinkier. Po pierwszym niezwykle zaciętym wyścigu plecy rywalom pokazał Łukasz, drugi był Maciej Zdunek, a trzeci popularny „Carlos”. Wszyscy, którzy przyszli w niedzielę podziwiać popisy mistrzów zastanawiali się, który z nich na koniec zawodów okaże się najlepszy. W drugim wyścigu bezkonkurencyjny okazał się Maciej Zdunek, który ze sporą przewagą dojechał do mety jako pierwszy i zgarnął całą pulę w Łęcznej. Drugi w „generalce” był Łukasz Kędzierski, a na najniższym stopniu podium stanął jego brat, Karol Kędzierski. W klasie Open B o zwycięstwo ostro ścigali się zawodnicy lubelskiego KM Cross EkoKlinkier: Maciej Więckowski z Kamilem Wawerem i Wiktorem Więckowskim i Kamilem Jociem, którzy zdominowali tę klasę. W pierwszym wyścigu zwyciężył Jacek Psiuk – również z KM Cross EkoKlinkier przed Kamilem Jociem i Maćkiem Więckowskim. W drugim wyścigu najwięcej sił zachował Wiktor Więckowski, który w pierwszym biegu był czwarty. Wracający do formy po kontuzji Wiktor wygrał drugi wyścig, wyprzedzając drugiego na mecie Maćka Więckowskiego i trzeciego Kamila Jocia oraz Jacka Psiuka, który tym razem był czwarty. W klasyfikacji zawodów w klasie MX85 zwyciężył Wiktor Więckowski, drugie miejsce zajął Jacek Psiuk, a na najniższym stopniu podium stanął Maciej Więckowski. Kolejna IV już runda Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie odbędzie się w niedzielę 10 lipca 2011 bardzo blisko Lublina.

Więcej w Motocross
Amator Cup Konary 2011 – III runda już 19 czerwca

III runda Amator Cup Konary odbędzie się 19 czerwca, czyli już w najbliższą niedzielę. Kierowcy będą walczyć o punkty na...

Zamknij