Szczęśliwym posiadaczem motocykla został Ernesto Passoni, który ma 47 lat i od zawsze jeździ właśnie na motocyklach Ducati. Uroczyste przekazanie motocykla odbyło się w Audi City Lab, zlokalizowanym w centrum Mediolanu. Oczywiście Passoni został odpowiednio wcześnie poinformowany przez salon, w którym zamówił motocykl, że jego maszyna będzie wyjątkowa. Na mostku znalazł się laserowy grawer, który informuje o tym, że ten egzemplarz Monstera 1200S jest historyczny. Passoni odebrał kluczyki do motocykla z rąk Claudia Domenicali.

 

Przeczytaj również: Test Ducati Monster 1200S na torze “Poznań”

Produkcja Ducati rozpoczęła się w 1946 roku i od tego czasu producent nieprzerwanie wymyka się schematom i stara się wyznaczać nowe standardy. Monster jest jednym z przykładów na to, że nakedy nie muszą wyglądać „biednie” pomimo, że w kwestiach stylistycznych nie ma tu zbyt wielkiego pola do popisu. Pierwsza generacja Monstera pojawiła się na rynku w 1992 roku i od razu przeszła do historii. Najnowszy Monster jest wyjątkowy również dlatego, że jest to pierwsza generacja wyposażona w silniki chłodzone cieczą.

Więcej o motocyklach Ducati Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ze świata
Motocyklowa podróż śladami kubańskich rewolucjonistów

Ernesto Che Guevara był nie tylko rewolucjonistą, ale również motocyklistą. Pasją do jednośladów zaraził się także jego syn - Ernesto...

Zamknij