14 i 15 maja w Arco di Trento odbyły się Mistrzostwa Europy w Motocrossie. Na tych zawodach reprezentowało nas pięciu zawodników: Maciej Więckowski, Patryk Zdunek, Dominik Olszowy, Kamil Osieleniec i Amadeusz Morawski.

W kwalifikacjach klasy EMX85 Maciek był 22. Różnice miedzy zawodnikami są jednak bardzo małe, gdyż między naszym reprezentantem a drugim zawodnikiem były tylko 3 sekundy różnicy. Świadczy to o wysokim poziomie zawodników. W kwalifikacjach klasy EMX65 najlepiej wypadł Patryk Zdunek, który zajął ósmą lokatę. Dominik Olszowy był 14, a Kamil Osieleniec 34. Niestety, Amadeusz Morawski nie zakwalifikował się do wyścigów finałowych.

W niedzielnych wyścigach klasy EMX85 Maciej zajmował kolejno miejsca 22 i 18. W klasie EMX65 Dominik Olszowy był 15 i 12, Patryk Zdunek 24 i dziesiąty, a Kamil Osieleniec 29 w pierwszym wyścigu. Niestety, drugiego nie mógł ukończyć z powodu urwanego łańcucha.

Według relacji Marcina Wójcika w nocy z soboty na niedzielę spadł deszcz, przez co na torze panowały bardzo trudne warunki. Dopiero pod koniec dnia, na drugie wyścigi tor nieco przesechł, ułatwiając nieco zawodnikom jazdę.
 

Więcej w Motocross
Mistrzostwa Polski w Motocrossie Olsztyn 2011

              W klasie Open po raz kolejny mogliśmy oglądać gościa z Białorusi, Evgenii Tyletskiego....

Zamknij