Mikołaje na Motocyklach w Trójmieście zebrali ponad 82 tysiące złotych dla najmłodszych. Zdarzył się też wypadek podczas parady, ale na szczęście bez poważnych skutków.

zdjęcia: Gdynia.pl / Michał Puszczewicz

Pierwsze tygodnie grudnia to w Polsce wszelkiego rodzaju akcje, w których motocykliści przebrani za Mikołajów, na swoich udekorowanych motocyklach paradują po wielu miastach. Celem jest nie tylko wywołanie uśmiechu u dzieci i dorosłych, ale przede wszystkim zbiórka funduszy dla najmłodszych potrzebujących.

Akcja “Mikołaje na Motocyklach” odbywająca się w Trójmieście, a organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe, to największa i najstarsza akcja tego typu. Co roku udział w niej bierze setki motocyklistów, a dla dzieci udaje się zebrać dziesiątki tysięcy złotych.

zdjęcia: Gdynia.pl / Michał Puszczewicz

Mikołaje na Motocyklach w Trójmieście 2021

Podobnie było w tym roku, w XIX edycji. W paradzie udział wzięło 805 motocykli, a dla dzieciaków udało się zebrać 82 176 złotych!

Barwny korowód przejechał ulicami z Gdańska do Gdyni. Oczy cieszyły udekorowane motocykle oraz motocykliści w mikołajowych przebraniach.

Dzięki wsparciu motocyklistów i partnerów, akcja “Mikołaje na Motocyklach” funduje ciepłe posiłki dla dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych, dociera z podarunkami do małych pacjentów wielu szpitali, czy powoduje szerokie uśmiechy w domach dzieci.

zdjęcia: Gdynia.pl / Michał Puszczewicz

Wypadek w Gdyni podczas parady Mikołaje na Motocyklach 2021

Podczas tegorocznej parady doszło do pechowego wypadku. Jak informuje Gdynia 112: “Uczestnik przejazdu potrącił drugiego motocyklistę, następnie wjeżdżając w tłum gapiów. Ranna została kobieta wśród obserwujących przejazd Mikołajów i kobieta która przewróciła się na motorze w skutek potrącenia.”

Później okazało się, że motocykliści mają się dobrze. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, ale to dlatego, że karetki były niedostępne. Kobieta uderzona przez motocykl trafiła do szpitala, ale także ma się dobrze oraz… pozdrawia i dziękuje! Jak informuje Gdynia 112:

“Kochani Gdynianie!
Zgłosiła się do nas Pani Dagmara. Poszkodowana w dzisiejszym wypadku podczas przejazdu mikołajkowego.
Pani Dagmara chciałaby przekazać podziękowania dla wszystkich, którzy wobec obywatelskiego obowiązku udzielali jej pomocy. Pani Dagmarze w szczególności spodobała sie postawa postronnej brunetki. Obecność śmigłowca na miejscu zdarzenia była podyktowana brakiem wolnych karetek. W chwili obecnej poszkodowana kobieta czuje sie dobrze, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Również przekazujemy serdeczne podziękowania personelowi SOR Szpitala miejskiego w Gdyni, ze szczególnym uwzględnieniem Pana Daniela oraz Pana Jacka. Chylimy czoła!”

zdjęcia: Gdynia.pl / Michał Puszczewicz

Pomoc jest najważniejsza

O wypadku podczas mikołajowej parady motocyklowej rozpisuje się wiele mediów, również tych ogólnotematycznych i ogólnokrajowych. Mamy nadzieję, że przy okazji wypadku, media informują także o celu i sukcesie całej akcji. Na szczęście wypadek nie był poważny. Bardzo poważna za to jest pomoc, którą motocykliści niosą dzieciom.

Niech kolejna edycja Mikołajów na Motocyklach zostanie zapamiętana jako kolejny sukces – ponad 82 tysiące złotych zebranych dla najmłodszych oraz ogrom uśmiechów i radości!

Oficjalny wynik XIX akcji "Mikołaje na Motocyklach" w Trójmieście 2021.
Oficjalny wynik XIX akcji “Mikołaje na Motocyklach” w Trójmieście 2021.
zdjęcia: Gdynia.pl / Michał Puszczewicz
zdjęcia: Gdynia.pl / Michał Puszczewicz
zdjęcia: Gdynia.pl / Michał Puszczewicz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Więcej w Newsy, Relacje, Wyróżnione, Z Kraju
Czy Brabus właśnie wchodzi w tuning motocykli? Jest patent na nowy model!

Brabus, niemiecki tuner zajmujący się samochodami Mercedes, opatentował właśnie nazwę dla motocykla. Plotki wskazują na KTMa 1290 Super Duke RR...

Zamknij