Max Biaggi Mistrzem Świata! - Motogen.pl

Rzymski Cesarz został pierwszym Włochem, który został mistrzem WSBK!

Oba weekendowe wyścigi wygrał Carlos Checka jednak nie on i jego zwycięstwa były tego dnia najważniejsze. Rundę na Imoli zdominowała Aprilia i Max Biaggi, dla którego paradoksalnie ten tor nie był najłatwiejszy. Kierowca musiał ostro walczyć o punkty na tym włoskim obiekcie. Pierwszy wyścig zawodnik ukończył na 11 pozycji. Natomiast podczas drugiego starcia Biaggi dojechał jako piąty. Jego największy rywal do tytułu Leon Haslam nie ukończył tego starcia dzięki czemu Rzymski Cesarz z 413 punktami na koncie i 63 punktami przewagi nad Haslamem został mistrzem tegorocznych zmagań WSBK.

Tegoroczna praca Aprilii i Biaggiego jeszcze się jednak nie zakończyła. Dopiero podczas kolejnej rundy WSBK na Magny Cours dowiemy się czy włoska marka zdobędzie tytuł najlepszego wśród producentów, czy może jednak te laury przypadną Ducati, które ma zaledwie 41 punktów straty do lidera w tabeli generalnej.

Wyścig 1
Zwycięstwo do mety dowiózł Carlos Checka. Chociaż nie był to dla niego najłatwiejszy wyścig. Zawodnik był mocno naciskany przez rywali. Szczególnie przez Haslama, który jednak podczas próby wyprzedzenia Checki na ostatnim okrążeniu przesadził i spadł w dalszą część stawki. Dzięki temu na drugiej pozycji linię mety przekroczył Lorenzo Lanzi na Ducati. Trzeci dojechał Haga. Tuż za podium wylądował tym razem Smrz. Dopiero jako piąty linię mety przejechał Haslam.

Wyścig 2
Checka spokojnie po raz drugi wygrał na Imoli dokładając do tego jeszcze najlepszy czas okrążenia wynoszący 1’48, 877. Drugie podium tego dnia zgarnął Noriyuki Haga finiszując na niższym stopniu pudła. Jako trzeci na mecie tym razem zameldował się Cal Crutchlow. Bardzo dobrze radził sobie Leon Haslam, który chciał odrobić stracone punkty z poprzedniego wyścigu. Pech jednak chciał, że silnik w jego motocyklu odmówił posłuszeństwa i zawodnik nie dojechał do mety. To spowodowało, że Biaggi musiał tylko dojechać do mety żeby zgarnąć tegoroczny tytuł! Po raz kolejny również Tom Sykes pokazał, że jego Kawasaki może być bardzo konkurencyjne. Zawodnik prowadził wyścig przez cztery okrążenia.

Superstock 1000

Ayrton Badovini po raz dziewiąty sięgnął po zwycięstwo w wyścigu Superstock 1000. Tym razem zawodnik nie miał jednak tak łatwo, bowiem Lorenzo Zanetti dał pokaz wspaniałej jazdy i mocno naciskał na lidera. Na trzeciej pozycji samotnie jechał Maxime Berger. Tracił on do prowadzącej dwójki aż dziewięć sekund. Po rundzie na włoskiej Imoli Badovini ma 225 punktów w klasyfikacji generalnej. Drugi w generalce Berger ma natomiast 122 punkty.

Startujący w tej klasie nasz reprezentant Marcin Walkowiak niestety tym razem nie dojechał do mety. Wracający po kontuzji zawodnik zdołał przejechać tylko dwa kółka na Imoli.

Supersport

Tym razem na najwyższym stopniu podium stanął Michele Pirro. Zawodnik jechał jako czwarty jednak umiał wykorzystać kolizję Kenan Sofuoglu i Eugene Laverty, którzy przez długi czas prowadzili wyścig. Powodem zderzenia był uślizg koła maszyny Eugene. Zawodnicy wypracowali sobie jednak wystarczająco dużą przewagę by finiszować na podium. Ostatecznie najniższe miejsce na pudle zajął Laverty, a jako drugi dojechał Sofuoglu.