Mateusz Stokłosa w Mistrzostwach Świata! - Motogen.pl

Po dosyć pechowym starcie w przedfinałowej rundzie Pucharu Europy na Torze Poznań, kiedy to uległa uszkodzeniu skrzynia biegów, Mateusz nie kończy sezonu!

W ramach porozumienia zawartego z czeskim zespołem K&L Czech Intermoto, młody Stokłosa wystartuje w dwóch ostatnich rundach serii World Superbike, zajmując w wyścigu Superstock 600 miejsce Patrick’a Vostarka. Patrick, decyzją szefostwa teamu wystartuje w klasie Supersport, co ma być dla niego treningiem przed przyszłorocznym sezonem właśnie w tej klasie. Mateusz dwie tegoroczne rundy, będące zwieńczeniem serii Mistrzostw Świata ma również potraktować, jako trening przed nadchodzącym sezonem w barwach K&L Czech Intermoto.

Już w najbliższy weekend będziemy mogli kibicować Mateuszowi podczas startu na francuskim torze Magny Cours, a 2 listopada br. podczas finałowej rundy WSBK na Autodromo Internacional Algarve (Portimao, Portugalia).

„Nie był to dla mnie zbyt udany sezon, jeśli chodzi o moje starty w Mistrzostwach Polski” – mówi Mateusz – „Po kolejnych wypadkach podczas zawodów straciłem wszelkie szanse na walkę o podium, pojawiły się też komplikacje zdrowotne spowodowane upadkiem na Torze Poznań. Cóż, to taki sport, trochę nieprzewidywalny. Bardzo cieszę się, że doszły do skutku moje starty w Superstock 600. To wielkie wyzwanie, ale i ogromna szansa na zdobycie nowych doświadczeń. Przyznaję, że nie znam motocykla, na którym będę jechał – ostatnie sezony jeździłem Yamahą, a K&L są związani z Hondą i tej marki motocykli używają. Posiadają jednak spore już doświadczenie w Mistrzostwach Świata, więc mogę liczyć na znakomite wsparcie techniczne i logistyczne.”

Nie ujawnione są szczegóły kontraktu Mateusza na starty w całej serii wyścigów Superstock 600 w sezonie 2009, ale pewne jest, że będziemy mogli oglądać Stokłosę również podczas kilku rund Mistrzostw Polski, oczywiście tych, które nie będą kolidowały z Mistrzostwami Świata.

„Będę starał się, aby startować w Polsce, oczywiście w miarę możliwości. Zależy mi na tym, żeby brać udział w Mistrzostwach Polski, ale skupić się bardziej na samej jeździe. W tym sezonie starałem się osobiście zająć większością rzeczy związanych z wyścigami: transportem, zaopatrzeniem w opony, części zamienne, etc. To jednak nie pomaga w jeździe, a wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie wyglądało to zupełnie inaczej. W tej chwili chcę się skupić na nadchodzących wyścigach, oraz pozyskaniu sponsorów na nadchodzący sezon – jak wiadomo, starty w tak prestiżowych wyścigach nie należą do najtańszych, więc każde wsparcie będzie wielce pomocne."

Więcej informacji na temat wyścigów serii WSBK i klasy Superstock 600, na stronach www.worldsbk.com, oraz oficjalnej strony K&L Czech Intermoto www.kilintermoto.cz

Zapraszamy też do śledzenia oficjalnej strony Mateusza Stokłosy: www.matistoklosa.com, oraz informacji w portalu www.motogen.pl, który objął patronat medialny nad wyścigowymi poczynaniami Matiego.