Marchesini nowym partnerem Suzuki - Motogen.pl

Dostawca kół Marchesini został nowym partnerem teamu Rizla Suzuki.

Rizla Suzuki ogłosiło, że ich nowym partnerem technicznym zostanie włoskie przedsiębiorstwo Marchesini, które będzie dostarczało koła dla oficjalnego teamu Suzuki, startującego w MotoGP.

Marchesini zacznie dostarczać koła ze skutkiem natychmiastowym, podczas gdy Loris Capirossi, Chris Vermeulen i japoński koncern pracują nad ulepszeniami do prototypu maszyny o pojemności 800ccm, która ma przynieść im sukces.

Marchesini będzie dostarczać produkty specjalnie stworzone dla modelu GSV-R. Niezawodność, siła i bezpieczeństwo zostają zagwarantowane przez specjalną charakterystykę stopu magnezu, który sprawia, że koła Marchesini zapewniają lepsze osiągi. Są one lżejsze, sztywniejsze i bardziej aerodynamiczne, niż koła produkowane przez większość konkurencyjnych firm.

Styl, wygląd, prędkość i osiągi są cechami, które umożliwiły Marchesini osągnięcie prowadzenia w tworzeniu lekkich, wykonanych z magnezu i aluminium kół dla motocykli wyścigowych. Koła Marchesini zdobywały wiele nagród na całym świecie, w tym jedną rok temu dzięki Mistrzostwu Valentino Rossiego

Menadżer Rizla Suzuki TeamPaul Denning powiedział: Suzuki jest bardzo podekscytowane w związku ze współpracą z tak innowacyjną firmą. Marchesini jest wiodącą marką na rynku kół motocyklowych i jako część Grupy Brembo, jest wspierane przez R&D, które spełnia ich wszystkie techniczne potrzeby. Marchesini ma wspaniałą historię i mamy nadzieję, że będziemy mogli przyczynić się do ich dalszych sukcesów. Koło to bardzo ważny element. Zarówno Suzuki jak i Marchesini będą ze sobą blisko współpracować, aby znaleźć najlepszy produkt dla GSV-R.

Źródło: motogp.com
 

Więcej o motocyklach Suzuki