Marc Marquez znowu widzi podwójnie… - Motogen.pl

Marc Marquez znowu widzi podwójnie. Kłopoty ze wzrokiem powróciły po sobotnim high-side w czasie rozgrzewki…

Honda oraz Marc Marquez poinformowali, że w wyniku wypadku w zeszłą sobotę (treningi przed GP Indonezji), w którego czasie MM93 zaliczył potężny high-side powróciło podwójne widzenie. Podczas badań okazało się, że zawodnik doznał wstrząsu mózgu, w wyniku czego nie został dopuszczony do niedzielnego wyścigu.

Wprawdzie pierwsze komunikaty o zdrowiu zawodnika były optymistyczne, jednak podczas lotu powrotnego Marc zaczął mieć problemy ze wzrokiem. Hiszpan twierdzi, że widzi znacznie lepiej, niż w zeszłym sezonie. Wówczas po powrocie do formy i zwycięstwie w trzech wyścigach musiał przerwać sezon z powodu kontuzji w czasie jazdy motocrossowej.

Marquez ma przejść kolejne badania w weekend. Wówczas można będzie oszacować, jak długo potrwa rekonwalescencja. Najbliższy wyścig, GP Argentyny odbędzie się za niecałe dwa tygodnie. Naszym zdaniem niewielka szansa, żebyśmy na polach startowych zobaczyli MM. Tydzień później planowane jest GP Ameryk. Naszym zdaniem także nie będzie brać w nim udziału.

Na razie wszystko wskazuje, że z czterech pierwszych rund Marc Marquez wyjdzie z zerowym dorobkiem punktowym, co może być w sezonie 2022 stratą nie do odrobienia. Nie ma to jednak większego znaczenia, bowiem zdrowie jest najważniejsze. I właśnie tego życzymy ośmiokrotnemu mistrzowi świata!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany