Marc Marquez nie pojedzie w GP Argentyny - problemy ze wzrokiem trwają, ale... - Motogen.pl

Marquez odpuszcza GP Argentyny. Ale jego wzrok poprawia się szybko, więc jest szansa, że pojedzie tydzień później na GP Ameryk!

Pod koniec sezonu 2021 Marc Marquez uszkodził nerw wzroku oraz mięsień przy oku, a jednym z objawów było podwójne widzenie. Przerwa od jazdy motocyklem wyniosła aż 3 miesiące, ale na szczęście udało mu się wrócić na motocykl przed początkiem sezonu 2022. Niestety w rozgrzewce w czasie drugiej rundy (GP Indonezji) zaliczył ogromnego highside’a zakończonego wstrząśnieniem mózgu.

Wielkie szczęście, że w tak ogromnym wypadku Marquez niczego sobie nie połamał. Podczas tej rundy nie został już dopuszczony do wyścigu, a jak się okazało podczas lotu powrotnego – powróciły problemy ze wzrokiem (diplopia), Marquez znów widział podwójnie. Powstało pytanie, czy Marc wróci do zdrowia w ciągu dwóch tygodni przed kolejną rundą w Argentynie…

Marquez opuści GP Argentyny, ale wzrok poprawia się szybko

We wtorek 29 marca zespół Repsol Honda poinformował, że Marc Marquez jednak nie wystartuje w trzeciej, argentyńskiej rundzie MotoGP.

Są też pozytywne wiadomości – w poniedziałkowym badaniu doktor Sanchez Dalmau potwierdził, że diplopia tym razem nie jest w żadnym stopniu tak poważna, jak pod koniec 2021. Ponadto doktor zaznaczył, że wzrok Marqueza poprawia się dobrze i szybko.

W swoim komunikacie zespół w żaden sposób nie odniósł się do kolejnej rundy w Teksasie. Otóż GP Argentyny oraz GP Ameryk dzieli zaledwie tydzień. Skoro stan wzroku Marqueza poprawia się szybko, to należy liczyć, że w Teksasie już zobaczymy go na torze. Trzymamy kciuki!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany