Jak podaje amerykański portal Elm Grove Now, Joe „Chester” Zawalich w zeszłym tygodniu obchodził swoje setne urodziny i… kupił nowego Harleya. Pasja Zawalicha do motocykli narodziła się jeszcze w latach 30. ubiegłego stulecia i po dziś dzień Joe jest czynnym motocyklistą. Wszystko zaczęło się od przejażdżki na Harleyu i do dzisiaj przetrwała nie tylko miłość do motocykli, ale również miłość do motocykli Harley-Davidson. Joe szczyci się tym, że przez wszystkie lata bycia motocyklistą ani razu nie miał wypadku i ani razu nie otrzymał mandatu za przekroczenie prędkości.

Obecnie Joe Zawalich posiada dwa motocykle marki Harley-Davidson, a jego najświeższy nabytek to Harley z wózkiem bocznym. Swój ostatni nowy motocykl tej marki Joe zakupił w 1973 roku i od tamtego czasu kupował już tylko używane maszyny. W Elm Grove Now przyznał, że raz pokusił się o zakup Hondy, ale żona kazała mu ją sprzedać i wrócić do Harleya, ponieważ motocykl spod znaku wielkiego skrzydła był… za cichy. Joe i Emily są małżeństwem od 73 lat.

Poniżej możecie zobaczyć ubiegłoroczny materiał stacji Fox 6 News z 99 urodzin Zawalicha.

 

Więcej o motocyklach Harley-Davidson Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ze świata
Jednak nie będzie KTM 390 Adventure?

Ostatnio pojawiła się plotka o tym, że KTM planuje wypuszczenie modelu 390 Adventure bazującego na platformie 390 Duke. Niestety Austriacy...

Zamknij