Lubuskie, akcja "Motocykl": uświadamianie oraz 315 wykroczeń, 4 prawa jazdy, 28 dowodów - Motogen.pl

Policjanci z woj. lubuskiego urządzili akcję „Motocykl”. Kontrolowali jednoślady, ale także zaznaczali, aby kierowcy samochodów zwracali uwagę na motocyklistów.

W miniony, ostatni weekend maja lubuscy policjanci przeprowadzili akcję „MOTOCYKL”. Celem nadrzędnym było oczywiście podniesienie bezpieczeństwa. Jednak jak wskazuje nazwa akcji, funkcjonariusze skupili się na aspekcie jednośladów na drogach, ale nie wyłącznie…

„Uwaga mundurowych była skupiona szczególnie na zachowaniu motocyklistów, na tym czy przestrzegają oni drogowych przepisów.

Policjanci przyglądali się także jeździe kierujących samochodami, którzy w tym czasie muszą być świadomi obecności jednośladów na drodze i pamiętać o wzajemnym szacunku”
czytamy w opisie akcji „Motocykl”.

Policjanci eliminowali z dróg kierowców, którzy jeździli w sposób niebezpieczny i brawurowy. Kontrolowano prędkość, ale także stan techniczny pojazdów oraz posiadane uprawnienia. Lubuscy stróże prawa ujawnili 315 przypadków niestosowania się kierowców do obowiązujących przepisów, a także zatrzymali 4 prawa jazdy oraz 28 dowodów rejestracyjnych.

„Tego typu akcje skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa motocyklistom będą prowadzone cyklicznie. Policjanci w służbie będą wykorzystywać nie tylko radiowozy, ale także szybkie motocykle, które są skutecznym narzędziem do eliminowania niebezpiecznych zachowań na drodze” – podsumowali policjanci.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany