Scottoiler to bardzo ciekawe rozwiązanie, które wyklucza uciążliwe prace obsługowe łańcucha, ale również zapewnia mu nawet siedmiokrotnie dłuższą żywotność. Niemożliwe? A jednak! Nie tylko z testów producenta, ale również od wielu zadowolonych użytkowników wiemy, że z urządzeniem Scottoiler żywotność łańcucha na poziomie 40 000 km nie jest niczym nadzwyczajnym. Scottoiler oferuje obecnie dwa rodzaje urządzeń smarujących.

V-System, E-System – jaka to różnica?

Pierwszy z nich to V-System dostępny w cenie 499 zł. Ten typ urządzenia występuje również w dedykowanych wersjach do motocykli Triumph, Ducati,. Suzuki, Kawasaki i KTM.

Scottoiler V-system

Zasada działania jest prosta, a zarazem niezwykle skuteczna. Olej smarujący umieszczony w specjalnym zasobniku spływa wskutek siły ciężkości. Natomiast za odpowiednią ilość oleju podawanego na łańcuch dba zawór sterowany za pomocą próżni wytwarzanej przez silnik motocykla.

Drugie z urządzeń to model E-System dostępny w cenie 1199 zł. Tym razem do głosu doszła elektronika, która w całości steruje pracą olejarki. Zestaw E-System wymaga niewielkiej dostawy prądu z akumulatora motocykla. Wyposażony jest w czujnik wibracji i akcelerometr. Dzięki temu dawka oleju podawana na łańcuch mierzona jest bardzo precyzyjnie i tylko w czasie jazdy. W zestawie znajduje się również wyświetlacz, który pozwala kontrolować poziom oleju w zasobniku, temperaturę otoczenia oraz pracę pompy podawczej.

Scottoiler e-system

Co najważniejsze, montaż urządzeń nie jest skomplikowany i aby je zainstalować, nie jest wymagana wizyta w serwisie motocyklowym.

Pozostałe akcesoria w ofercie Scottoiler

Uniwersalna końcówka smarująca z podwójną dyszą umożliwiająca obustronne smarowanie, cena 139 zł.

Dodatkowy elastyczny zbiornik oleju, cena 169 zł.

Scottoiler - zbiornik oleju pod tablicą rejestracyjną motocykla

Dodatkowy zbiornik oleju montowany pod tablicą rejestracyjną, cena: 239 zł.

Uniwersalny tempomat do kierownic 22 mm, cena 49 zł.

Uniwersalny tempomat do kierownic 22 mm z większą powierzchnią podparcia, cena 49 zł.

Uniwersalny tempomat do kierownic 25,4 mm, cena 49 zł.

Pełna oferta urządzeń Scottoiler dostępna jest w sieci sklepów Inter Motors oraz na www.intermotors.pl, Infolinia: 801 88 20 88.

Więcej w Akcesoria
Tom Tom Rider 400 / 410 – chroni kieszeń na odcinkowych pomiarach prędkości

Podczas ostatniego wyjazdu do Włoch nasz redakcyjny TomTom Rider 400 ujawnił się z bardzo przydatną funkcją. Nie tylko informuje o...

Zamknij