Pewien radny wciąż składa donosy na tor w Starym Kisielinie. Ale działa samodzielnie. Tymczasem rozsądni obywatele oraz społeczność motorsportowa nie zgodzi się na zamknięcie toru. Czy po otwartym liście politycy też pomogą? A Ty pomożesz?

Sytuacja dotycząca toru WallraV Race Center w Starym Kisielinie jest ostatnio burzliwa. Tor stoi tam od 1977 roku, a w ostatnim czasie radny Mariusz Rosik najwyraźniej postawił sobie za cel, aby maksymalnie ukrócić działalność toru (a najlepiej go zamknąć).

Radny składał donosy i powoływał się na skargi lokalnych mieszkańców. Jego działania można wręcz nazwać oszczerstwami. Fakty są jednak takie, że żadne oficjalne skargi nie wpłynęły, a tor funkcjonuje legalnie. Co więcej, tor spełnia wszelkie normy.

W połowie czerwca zrobiło się gorąco, gdy radny Rosik opublikował oburzający wpis na facebooku. Sytuację opisaliśmy na Motogen.pl – wynikało z niej, że wszyscy godzą się z funkcjonowaniem toru w Starym Kisielinie, a jedynym problematycznym ogniwem jest… właśnie radny Rosik.

Dzień później, dnia 20 czerwca tor WallraV Race Center opublikował oświadczenie, w którym jasno przytoczonych jest wiele ważnych faktów. Zapoznajcie się z nim (link bezpośredni):

https://www.facebook.com/wallravracecenter/posts/3322979137762312?__tn__=-R

To najwyraźniej dotknęło radnego Mariusza Rosika. Tego samego dnia, po kilku godzinach, opublikował kolejny post na swoim facebooku. Pokrętnie tłumaczy się, że wcale nie chce zamknięcia toru, a także że nie działa jako poseł Platformy, a jako radny na korzyść mieszkańców. W komentarzach zarzuca kłamstwo dziennikarzom z radia, jednak nie potrafi przytoczyć żadnych konkretnych argumentów. Opinię pozostawiamy Wam… Przeczytajcie (link bezpośredni):

JAK MOŻNA MIESZAĆ POLITYKĘ, ZE SPRAWĄ HAŁASU DOBIEGAJĄCEGO Z AUTODROMU. CO DO MOJEGO WPISU NA FACEBOOKU MA PLATFORMA….

Opublikowany przez Mariusza Rosika Sobota, 20 czerwca 2020

List otwarty do wszystkich polityków

Prezes zarządu WallraV Race Center, Rafał Waliłko wystosował list otwarty do polityków. Znajdziecie go w poście FB lub poniżej tych akapitów. Tłumaczy w nim znaczenie toru dla bezpieczeństwa na drogach, czy jego wartość dla lokalnej infrastruktury turystycznej. Przytacza nawet sympatię Roberta Kubicy do tego toru. Przypomina, że zamykanie i ograniczanie działalności takich obiektów stoi w sprzeczności z tym, co powinny robić kraje rozwinięte.

Jako Motogen.pl z pełną stanowczością oświadczamy, że nie ma zgody na zamknięcie toru w Starym Kisielinie. Zapoznajcie się z listem otwartym, wydajcie własną opinię. Teraz czekamy na odpowiedzi polityków, których wiedza i horyzonty są szersze, niż u radnego Rosika.

Więcej w Newsy, Wyróżnione, Z Kraju
W końcu jest data premiery Kawasaki Ninja ZX-25R z rzędową czwórką

Po długim spamowaniu zapowiedziami, w końcu znamy datę premiery nowej "wrzeszczącej rzędowej czwórki" w klasie 250.

Zamknij