David Robb, któremu zawdzięczamy między innymi takie projekty jak S1000RR czy R1200GS, zrezygnował z pracy dla BMW.

Jak donosi brytyjski MCN, David Robb, szef działu design w BMW, po kłótni z jednym z projektantów ze skutkiem natychmiastowym odszedł ze swojego stanowiska. Projektant był odpowiedzialny za obecną linię i wygląd pojazdów wychodzących z bawarskiej fabryki. To jemu zawdzięczamy kontrowersyjne linie modelu S1000RR czy ostateczny kształt motocykli K1200R, F800S, R1200GS oraz nowych skuterów C600 Sport, C650 GT i Concept e.

Decyzja Robba jest bardzo zaskakująca, zwłaszcza że jeszcze podczas wystawy w Mediolanie, kiedy prezentowano nowe skutery, nic nie wskazywało na taki obrót sprawy. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji przez BMW oraz na wieści kto obejmie stanowisko głównego projektanta.

 

[AKTUALIZACJA]

Już wiemy, że Davida Robba na stanowisku głównego projektanta BMW zastąpi Edgar Heinrich. Był on wieloletnim współpracownikiem Robba i cześć sukcesów jakie za swojej kadencji odnotował David można zapewne przypisać też w pewnym stopniu Heinrichowi.

Na razie nie wiadomo czy zmiany personalne pociągną za sobą także zmiany w kwestii wyglądu przyszłych motocykli BMW.

 

Więcej o motocyklach BMW

Więcej w Biznes
Nowy salon Liberty Motors i Rapid Motocykle w Poznaniu

Najbardziej znani dealerzy motocykli działają w Poznaniu ze zdwojoną siłą. W styczniu przy ul. Milczańskiej 48 otwarto salon motocyklowy. Integracja...

Zamknij