Tradycyjnie już w lany poniedziałek rozegrano mecze Speedway Ekstraligi. Dwa z czterech spotkań idealnie wpasowały się w nazwę tego dnia, gdyż zakończyły się „laniem” przeciwników.

 

Betard Sparta Wrocław 34:55 Stelmet Falubaz Zielona Góra

Niepokonana drużyna z Zielonej Góry przyjechała do Wrocławia walczyć o kolejne punkty. Za nią na Stadion Olimpijski przyjechało blisko 2000 fanów. I nie zawiedli się! Ich pupile spuścili tęgie lanie Wrocławianom, zostawiając ich daleko z tyłu już po starcie. Pełna relacja tutaj.

 

Caelum Stal Gorzów 57:33 Unia Leszno

Gorzowianie, czego nikt się nie spodziewał, bardzo wysoko pokonali Unię Leszno. Mimo tego spotkanie mogło się podobać, gdyż walki w nim nie brakowało. Zobacz dlaczego Mistrz Polski uległ tak wysoko na stadionie im. Edwarda Jancarza.

 

PGE Marma Rzeszów 44:46 Unibax Toruń

Gospodarze już od początku „gonili wynik”. Było to bardzo trudne, gdyż równorzędną walkę z rywalami byli w stanie nawiązać tylko Jason Crump i Lee Richardson. Zapraszamy na pełną relację z tego spotkania.

 

Włókniarz Częstochowa 51:38 Tauron Azoty Tarnów

W pojedynku dwóch drużyn, które przed meczem nie miały na koncie ligowego zwycięstwa, górą byli gospodarze. Choć początek był bardzo wyrównany, miejscowi z czasem zaczęli budować i powiększać przewagę. Bez wątpienia wpływ na to miał upadek jednego z Tarnowian, który w następnych startach nie był już tak skuteczny. Kogo? Zapraszamy do relacji.