Aby udowodnić trwałość i wytrzymałość tego modelu, we współpracy Kymco z chińskim klubem Motorfans, powstał projekt podróży z Chin do Europy. Podróżnicy, na dwóch nowych maxi skuterach – AK 550 i Xciting 400, wyjechali z Changzhou w Chinach żeby po 67 dniach i łącznym dystansie 40 000 km dojechać do Mediolanu na targi EICMA i zataczając koło powrócić do Chin.

W drodze do Europy, przejeżdżając przez Irkuck, Nowosybirsk, Omsk Jekaterynburg, Kazań oraz Moskwę spotkali się z pierwszymi oznakami rosyjskiej zimy. Śnieżyce i zamiecie nie zniechęciły motocyklistów, którzy na niedzielę, 29 października, zapowiedzieli wizytę u importera tajwańskiej marki, w firmie Motor-Land. Pomimo ulewnego deszczu i silnego wiatru dotrzymali słowa docierając na czas do siedziby Motor-Land, gdzie na przemoczonych ale uśmiechniętych motocyklistów czekał poczęstunek.

Zarówno początek rosyjskiej zimy jak i zmienność polskiej jesieni nie spowodowały żadnych awarii w skuterach ani zniechęcenia podróżników. Po relacji z trasy, wrażeniach, wnioskach i refleksjach nasi goście pojechali dalej by jeszcze tego samego wieczoru zwiedzić Warszawską Starówkę.

Podziwiając zapał, odwagę i determinacje uczestników wyprawy, gratulujemy im pomysłu i życzymy szczęśliwego powrotu do Chin.

Więcej o motocyklach Kymco

Więcej w Ciekawostki
Moto legendy: kultowe Suzuki RE-5 motocykl z silnikiem Wankla. Historia modelu

Motocykl z silnikiem Wankla Suzuki zaprezentowało w 1974r. Wcześniej uczyniły to marki Herkules/ DKW 200 w 1970r, Yamaha RZ201 w...

Zamknij