Nie jest to typowa „siatka z ochraniaczami”, ale w pełni uniwersalna kurtka motocyklowa uszyta z materiału Poliester 450 D i siateczce Meshz niewiarygodną wręcz wentylacją. Ciekawostką w tej kurtce jest ilość ochraniaczy, wypełniaczy, protektorów, czyli wszystkich elementów, które czynią ten produkt niezwykle bezpiecznym. Oprócz wypełnień w standardowych miejscach, do których przyzwyczaili nas już producenci odzieży, czyli solidne ochraniacze łokciowe i barkowe (z certyfikatem CE), oraz wypełnienie pleców chroniące kręgosłup mamy także do czynienia z wypełnieniami na klatce piersiowej. Jeśli ktoś jest szczególnie przezorny może wyjąć oferowaną w standardzie piankę na plecach i używać żółwia Alpinestars przypinając go za pomocą wygodnej napy do pleców, co zapewni pewne utrzymywanie go w idealnej pozycji. Przednie, piankowe wypełnienia, jak i gąbkę z pleców także można wymienić na ochraniacze certyfikowane.

Jeśli system wentylacji w chłodniejsze dni wyda się nadaktywny, nie ma problemu. Wystarczy wpiąć w kurtkę wiatrochronną podpinkę. Jest ona niezwykle kompaktowa, dlatego też można zawsze wozić ją ze sobą w kieszeni, gdyż nie zabiera zbyt wiele miejsca. W przypadku, gdyby złapała nas ulewa, po lewej stronie mamy wewnętrzną, wodoodporną kieszeń oznaczoną czerwoną lamówką. Alpinestars T-GP Pro Air nie należy może do produktów najtańszych (1099 zł), ale zarówno jakość wykonania, jak i ciekawy fason przekonuje do głębszego sięgnięcia do kieszeni. Zwłaszcza, że wygląda dobrze na grzbiecie większości motocyklistów. Dzięki specjalnej, panelowej konstrukcji pleców oraz elastycznym elementom na łopatkach kurtka dopasowuje się do sylwetki użytkownika. Ma system regulacji w pasie, jak i prosty w użyciu system dopasowania mankietów za pomocą rzepów. Jeśli jest taka potrzeba można spiąć je ze spodniami Alpinestars za pomocą ustandaryzowanego zamka błyskawicznego. Dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych. Dwie duże kieszenie zapewniają wystarczającą „powierzchnię ładunkową”, a odblaskowe detale widzialność po zmroku. Nie powinien też nikogo zrazić nas napis na metce kurtki: „Made in Vietnam”. Ten produkt zdecydowanie udowadnia, że mamy do czynienia z jakością, do jakiej przyzwyczaiła nas ta włoska marka.

Specyfikacja techniczna Alpinestars T-GP Pro Air:

  • wykonana z multipanelowej konstrukcji tekstylnej opartej na materiale Poliester 450 D i siateczce Mesh
  • obszerne strefy wentylacyjne
  • ochraniacze ramion i łokci z certyfikatem CE
  • specjalne kieszenie do montażu certyfikowanych ochraniaczy klatki piersiowej i pleców
  • dwie duże kieszenie z przodu
  • wewnętrzna wodoodporna kieszeń na portfel
  • regulacja obwodu w pasie
  • regulacja obwodu mankietów
  • zamek do spięcia ze spodniami Alpinestars
  • odblaskowe detale

Cena: 1099 zł

Oficjalnym importerem i dystrybutorem marki jest firma Inter Motors, a kurtkę Alpinestars T-GP Pro Air znajdziecie tutaj!