Zobaczcie Red Bull X-Fighters od kuchni. Na stronach Red Bulla pojawił się 23 minutowy filmik przedstawiający kulisy tegorocznej polskiej edycji X-Fightersów.

 

Dla większości fanów FMX zawody Red Bull X-Fighters w Poznaniu były wydarzeniem, którego nie można było przeoczyć. Spektakularne zmagania światowej czołówki zawodników FMX, widzowie mogli podziwiać 6 sierpnia 2011 podczas kilkugodzinnej imprezy. Jednak ekipa filmowców odpowiedzialna za produkcję „Kulis Red Bull X-Fighters” towarzyszyła organizatorom od momentu ich pojawienia się na Poznańskim Stadionie Miejskim do chwili, kiedy ostatni widz opuścił teren stadionu. Na stronach www.redbull.pl oraz www.redbullxfighters.com można zobaczyć efekt tej pracy w postaci 23-minutowego filmu.

 

„Kulisy Red Bull X-Fighters” przedstawiają niedostępną i nieznaną powszechnie część zawodów w Poznaniu. Wyzwania organizacyjne, niespodzianki pogodowe, mrożące krew w żyłach pierwsze testy toru i niebezpieczne wypadki – zanim nadszedł czas zawodów, Red Bull X-Fighters, dotychczas było znane tylko osobom bezpośrednio zaangażowanym w produkcję imprezy. Nieprzespane noce, setki prób, pierwsze wrażenia zawodników – to i wiele więcej udało się uchwycić operatorom tej produkcji – pozwalając przedstawić skomplikowane i pełne wyzwań przygotowania tak niecodziennego przedsięwzięcia.

 

Oglądając „Kulisy Red Bull X-Fighters” można dowiedzieć się np. dlaczego tor usypany w Poznaniu przez największych specjalistów od przeszkód FMX, różnił się od innych widzianych do tej pory w serii Red Bull X-Fighters. Można także podsłuchać zawodników komentujących swoje pierwsze przejazdy, lub dowiedzieć się, jak o mały włos burzowe ulewy nie rozmyły konstrukcji ziemnej uniemożliwiając odbycie się imprezy.

 

Kulisy zawodów w Poznaniu to interesująca produkcja nie tylko dla fanów FMX lub widzów, którzy oglądali na żywo Red Bull X-Fighters – to także emocjonujące spojrzenie od zaplecza na kulisy powstawania jednego z największych wydarzeń sportowych w Polsce – ciekawostka dla każdego fana sportowych emocji. Zapraszamy na www.redbull.pl i www.redbullxfighters.com.