Kuba Piątek sportowcem roku w plebiscycie Dziennika Wschodniego - Motogen.pl

Kuba Piątek zawodnik Klubu Motorowego Cross EkoKlinkier Lublin, startujący w Otwartych Mistrzostwach Lubelszczyny został wybrany 'Najpopularniejszym Sportowcem Lubelszczyzny 2009 roku’ w plebiscycie 'Dziennika Wschodniego’.

Swój głos na młodego crossowca oddało 23% czytelników. Wysokie lokaty zajęli także koledzy Kuby z klubu; Maciej Sagan zajął trzecie miejsce, a Łukasz Kędzierski był czwarty. O sukcesie zawodników KM Cross EkoKlinkier Lublin w plebiscycie 'Dziennika Wschodniego” zdecydowały bardzo dobre wyniki, jakie cała trójka odniosła w minionym roku. Zwycięzca, Jakub Piątek, to wicemistrz Polski w klasie MX2 Junior. Trzeci na mecie Maciej Sagan to młody i obiecujący zawodnik, który zajął drugie miejsce w Pucharze Polski w klasie MX65. Natomiast czwarty w stawce Łukasz Kędzierski, wielokrotny mistrz Polski i uczestnik słynnego Rajdu Paryż–Dakar, w minionym sezonie tryumfował w królewskiej klasie MX1.

Bardzo się cieszę, że ciężka praca zawodników na treningach i w trakcie zawodów została doceniona przez kibiców, bowiem często o ostatecznym wyniku decydował los bądź usterka motocykla, ale właśnie to jest piękne w tym sporcie – wyjaśnia Marcin Wójcik.

W środowisku sportowym Lublin postrzegany jest jako stolica motocrossu.