Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Kto jest największym producentem kasków motocyklowych? Poznaj bliżej markę SMK, stanowiącą część ogromnego producenta z bogatym doświadczeniem.

Kto jest największym producentem kasków motocyklowych? Wydawać by się mogło, że któraś z marek promowanych przez najbardziej wymagające serie wyścigowe. Jednak jeśli porównamy statystyki sprzedaży, okazuje się, że największym jest producent, który jeszcze sześć lat temu nie był w ogóle znany w Europie. Na szczęście ta sytuacja szybko się zmienia…

Największa wytwórnia kasków nazywa się Studds Accesories LTD. Mieści się w Faridabad, położonym na południe od New Dehli, stolicy Indii. Kompleks produkcyjny składa się z 4 budynków (dwa ostatnie wzniesione ostatnio), w których na 3 zmiany ponad 2000 ludzi produkuje 14 000 000 kasków rocznie czyli niemal 40 000 kasków dziennie.

Fabryka produkuje kaski z logo Hero, Suzuki, Honda, Yamaha, TVS oraz SMK. SMK zadebiutowało w 2015 roku jako marka premium koncernu Studds. Od tego czasu z powodzeniem sprzedawana jest w Ameryce, Europie oraz Środkowym i Dalekim Wschodzie. Dotychczas klientów znalazło ponad 50 mln. kasków SMK.

Koncern Studds założyło w 1973 roku dwóch braci, którzy do dzisiaj kierują firmą. Ich dewizą jest szybkie wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań zwiększających komfort i bezpieczeństwo. SMK zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży, sprawdzane są pod kątem spełnienia norm ECE oraz DOT, a także przechodzą testy obowiązujące na rynku filipińskim. Marka pracuje także nad ciągłym uatrakcyjnieniem wzornictwa i wersji kolorystycznych.

Co ciekawe, produkty SMK coraz chętniej wybierane są przez Europejczyków. Jakość wykonania oraz komfort użytkowania są nieporównywalnie większe, niż może to wynikać z ich ceny. W ofercie marki znajdziemy kaski integralne, szczękowe, enduro, otwarte oraz otwarte z dłuższą szybę idealne do nieco szybszej jazdy motocyklami klasycznymi. Na polskim rynku wyłącznym importerem jest Inter Cars, będący także dystrybutorem na terenie Europy Środkowej.

W Polsce, poza drobnymi wyjątkami, ceny kasków nie przekraczają 400 zł, co biorąc pod uwagę wyposażenie (duża część kasków w standardzie wyposażona jest w blendę przeciwsłoneczną czy pinlock), jest znacznie lepszą ofertą niż najtańsze modele europejskich producentów. Co ważne, dystrybutor zadbał o łatwą i szybką dostępność akcesoryjnych szyb w różnych kolorach oraz między innymi mocowań szyby.

Więcej w Akcesoria, Porady, Sponsorowane
Czy 50 filtrów (jeden po drugim) wyczyści olej w silniku?

Garage54 stara się wyczyścić olej w silniku po zwykłym przebiegu 10 000 km, za pomocą instalowania 50 filtrów jeden po...

Zamknij