Z jednej strony wszyscy czekamy na KTM RC390, ale z drugiej – motocykl w wersji torowej pojawił się już na rynku i z tych maszyn korzystają zawodnicy juniorskiego pucharu ADAC. Niedawno pojawiła się informacja, że puchar markowy RC390 ruszy również przy British Superbike.

KTM RC390 będzie oczywiście spełniał wymagania kategorii A2. Motocykl ma ważyć 147 kilogramów. Silnik będzie miał moc 43 koni mechanicznych i 35 Nm momentu obrotowego. To liczby znacznie lepsze niż w przypadku Kawasaki Ninja 300, które na chwilę obecną jest najlepsze na papierze w klasie entry level.

 

Przeczytaj również: KTM zaprezentował RC125

Premiera motocykla ma mieć miejsce 9 września w Indiach, ponieważ KTM i Bajaj skupiają się właśnie na tym rynku w przypadku małych Duke i RC. W przypadku Duke 390 fabryka w Chakan miała problem z nadążeniem z produkcją, ponieważ zainteresowanie klientów tym motocyklem przerosło oczekiwania włodarzy obu koncernów.

Jeżeli motocykl faktycznie zostanie pokazany w Indiach w tym terminie, to w Europie powinniśmy zobaczyć go podczas targów Intermot, które rozpoczną się dwa tygodnie później.

Więcej o motocyklach Bajaj Autor: Wojciech Grzesiak