KTM Neck Brace - chroń swoją szyję! - Motogen.pl
Oprócz pokazania opinii publicznej kilku nowych modeli ze swojej stajni na targach Intermot firma KTM pokazała pierwszy prototypowy Neck Brace. A co to jest – zapytacie – ano rodzaj ochronnego kołnierza dla motocyklistów.
A po co to – kolejne pytanie – wszyscy zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą ekstremalna jazda motocyklem – zwłaszcza off-road’owe szaleństwa. A jak to uzasadnią – odpowiedzią niech będzie rajd Dakar, podczas którego zdarzyło się kilka nieprzyjemnych, zakończonych śmiercią wypadków, których dałoby się choć w części uniknąć gdyby istniał system ochrony kręgosłupa szyjnego.

Po takiej analizie KTM postanowił rozpocząć współpracę z doktorem Chris’em Leatt’em (lekarz z doświadczeniem z neurochirurgii) i wspólnie stworzyć taki system.

Neck Brace ma za zadanie utrzymać Twoją szyję w jednej pozycji podczas off-roadowych szaleństw, zwłaszcza podczas upadków. Wszystkie fabryczne ekipy firmy KTM będą wyposażone we wspomniany system. Jeżeli Neck Brace się sprawdzi to zostanie wprowadzony do sprzedaży.

Miło słyszeć, że producenci motocykli dbają także o nasze bezpieczeństwo!