Pomysł jest prosty – KTM wziął swój flagowy motocykl rajdowy i na jego podstawie zbudował maszynę przeznaczoną dla zawodników, którzy nie dysponują budżetem i zapleczem ekip fabrycznych. Model 450 Rally Replica na sezon 2019 został gruntownie zmodernizowany, głównie pod kątem centralizacji masy i lepszego prowadzenia.

 

Zastosowano szereg zupełnie nowych elementów, takich jak wahacz, mocowanie amortyzatora, airbox, zbiornik paliwa i siodło. Poprawie rozłożenia masy służy nawet całkiem nowy wydech Akrapovica. Zawieszenie dostarczyła firma WP, a hamulce Brembo.

 

Jednocylindrowy silnik KTM o pojemności 450 cm3 ma teraz nowy wtrysk, głowicę cylindra i jeszcze więcej mocy. Współpracuje z również nową skrzynią biegów, testowaną w najcięższych warunkach.

 

KTM 450 Rally Replica jest doskonałą bazą rajdową dla prywatnych zespołów. Fabryka zaplanowała wyprodukowanie 75 sztuk na sezon 2019. Jest tylko jeden problem – wszystkie zostały już sprzedane. Kolejna szansa na mistrzowski motocykl dopiero za rok.

 

Więcej o motocyklach KTM

Więcej w Ciekawostki
Wodna przygoda Harleya Road Glide

Motocyklowi turyści nigdy nie mogą być pewni warunków, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć. Nawet na najstaranniej zaplanowanej trasie, biegnącej...

Zamknij