13 wykroczeń w czasie 2,5 godziny. Dron bezproblemowo wyłapywał też kierowców korzystających z telefonów podczas jazdy…

Polska policja staje się coraz bardziej zaawansowana technologicznie. Na przykład za mandat zapłacisz bezgotówkowo, kartą, od razu na miejscu… a narzędziem do ujawnienia Twojego wykroczenia będzie bezzałogowy statek powietrzny!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Krasnymstawie, z pomocą policjantów z Lublina, kilka dni temu prowadzili działania na drodze krajowej nr 17.

Kontrola odbywała się z powietrza. Za pomocą wysokiej jakości obiektywów zamontowanych na dronie, policjanci nie tylko byli w stanie zauważyć wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, ale także bezproblemowo identyfikowali kierowców korzystających ze smartfonów w trakcie jazdy.

Nagrania z drona – wszystkie wykroczenia widać jak na dłoni:

ZOBACZ TEŻ: Nagranie z Olsztyna: policja skutecznie wyłapuje piratów… dronem! Złapało się też wheelie

Tego typu kontrole odbywają się najczęściej z udziałem (przynajmniej) dwóch zespołów policjantów. Jedna ekipa pilotuje drona, a kilkaset metró dalej znajduje się druga ekipa, która zatrzymuje wyznaczone pojazdy.

W tym konkretnym przypadku kontrola z dronem trwała 2-i-pół godziny, a zarejestrowano 13 wykroczeń:

  • wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym;
  • czterech kierowców rozmawiało podczas jazdy przez telefon komórkowy trzymając urządzenie w ręku;
  • prowadzenie pojazdu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa;
  • ignorowanie znaku drogowego B-20 ,,stop”.

Jak informuje policja w swoim komunikacie: „Niektórzy z kierujących byli bardzo zdziwieni w momencie zatrzymania ich przez patrol, byli pewni, że nikt nie zauważył popełnianych przez nich przewinień.”


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany