Pomysł nie jest nowy, bo już w 2016 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wraz z naukowcami z Politechniki Śląskiej sprawdzali empirycznie, czy drony nadają się do walki z łamiącymi przepisy kierowcami. Wtedy chodziło o zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Choć rozwiązań tych do tej pory nie wdrożono, to jednak pomysły nie zostały do końca zarzucone. Podczas odbywającej się Droniady 2019, czyli katowickiego, akademickiego konkursu w którym wykorzystywane są drony wraz z systemami analizującymi informacje, doszło do zamkniętego spotkania urzędników Ministerstwa Infrastruktury ze specjalistami „od dronów”. Sondowano w nim możliwości użycia tych maszyn do nadzoru ruchu drogowego.

Czy i kiedy współpraca ta zaowocuje latającymi „radiowozami”? Czas pokaże. Ale na wszelki wypadek miejcie oczy nie tylko dookoła głowy, ale także i nad nią.

Źródło: brd24.pl

Więcej w Z Kraju
MT Tour 2019 – zarejestruj się już dziś na edycję w Poznaniu, Wrocławiu lub Rzeszowie

Motocykliści z Poznania, Wrocławia i Rzeszowa – szykujcie się! To właśnie w Waszych miastach w tym roku odbędzie się słynny...

Zamknij