Dla zawodników Klubu Motorowego Cross Ekoklinkier Lublin niedziela, 27 września 2009 r., była bardzo pracowitym dniem. Na torze w Olsztynie rywalizowali w ostatniej rundzie Mistrzostw Polski w Motocrossie w klasach MX85 i MX2.

W pierwszym wyścigu klasy MX 85 najlepiej z ekipy pojechał Wiktor Więckowski; był czwarty na mecie. Maciek Więckowski zajął dziewiąte miejsce. Pech spotkał Kamila Wawera, który zaliczył upadek i dlatego zajął osiemnastą pozycję. Już po pierwszym wyścigu Wiktor nadrobił stratę do Jana Stachonia-Tutonia i przesunął się w klasyfikacji generalnej na trzecie miejsce.

W drugim biegu emocje były równie wielkie. Niestety, Wiktor nie wyszedł dobrze ze startu. Cały czas gonił czołówkę, ale nie był w stanie dojść pierwszych zawodników. Jan Stachoń-Tutoń zajął w tym biegu drugie miejsce i ostatecznie wyprzedził Wiktora Więckowskiego o trzy punkty. Mistrzem Polski w Motocrossie w klasie MX85 został Szymon Motylewski z Chełmna, drugie miejsce zajął Adam Tomiczek z Cieszyna, trzecie Jan Stachoń-Tutoń z Zakopanego. Lublinianie zajęli następujące lokaty: Wiktor Więckowski czwarty, Maciej Więckowski szósty, Kamil Wawer ósmy.

W klasie MX2, również z powodu upadku, nie najlepszy był pierwszy wyścig w wykonaniu Karola Kędzierskiego. Zawodnik zajął dopiero szóste miejsce. Lepiej pojechał Tomek Wysocki, który był trzeci. Bardzo dobrze w klasie seniorskiej zaprezentował się inny junior z Lublina, Filip Więckowski. Filip przyjechał na dobrej ósmej pozycji. Drugi wyścig w MX2 miał zdecydowanie inny przebieg. Karol Kędzierski jechał ostro i pewnie. Na mecie zameldował się drugi, tuż za Łukaszem Lonką. Tomek Wysocki był piąty, a Filipowi Więckowskiemu nie poszło tak dobrze jak w pierwszym biegu z powodu problemów technicznych z motocyklem.

Mistrzem Polski w klasie MX 2 został Łukasz Lonka z Głogowa, srebro wywalczył Łukasz Wysocki z Chełmna, brąz i tytuł II wicemistrza zdobył Karol Kędzierski z KM Cross Ekoklinkier Lublin. Pozostali zawodnicy z Lublina: Tomek Wysocki czwarty – to bardzo wysoka pozycja , który nominalnie startuje w klasie juniorskiej, Kuba Piątek dziewiąty, Filip Więckowski dwunasty, Bartek Piątek trzynasty. W Olsztynie zabrakło chorego Kuby Piątka, a Bartek Piątek po kontuzji nie wrócił do pełni sił.

Jednocześnie z Mistrzostwami Polski odbyły się ostatnie wyścigi klasy Weteran w Pucharze Polski w Motocrossie. Na starcie nie mogło zabraknąć zawodników z Lublina. Na maszynie startowej jak za dawnych lat stanęli dwaj lubelscy dakarowcy: Piotr Więckowski i Dariusz Piątek. Nie jeżdżą dla zwycięstw jest to ich sposób na życie, na odstresowanie i pokazanie młodszym swoich umiejętności w jeździe na motocyklu. Na marginesie trzeba zaznaczyć, że w klasyfikacji zawodów w Olsztynie Dariusz Piątek zajął wyższą lokatę od Piotra Więckowskiego, ale w klasyfikacji generalnej lepszy okazał się prezes KM Cross Ekoklinkier Piotr Więckowski.
 

Więcej w Motocross
Otwarte Mistrzostwa Lubelszczyzny już po raz piąty 20 września

Zamknij