Kolejny weekend, kolejne zagraniczne zawody z udziałem Polaków. Tym razem do rywalizacji stanęli Patryk Zdunek i Łukasz Lonka.

Patryk startował w holenderskim Amersfoort. Czasówka poszła mu nie najgorzej; zajął w niej dziewiąte miejsce. Pierwszy bieg był jednak bardzo pechowy – siedemnasta pozycja po starcie i awaria pompy sprzęgła nie pozwoliły mu na pokazanie swoich możliwości. Dojechał dopiero 35.

Drugi bieg to zupełnie inna historia. W pierwszym zakręcie zameldował się dopiero jako dziewiętnasty, jednak już na drugim okrążeniu okupował dziewiątą pozycję, by na mecie zjawić się na piątym miejscu.

Wyniki zawodów w Amersfoort. (Patryk jechał w klasie ’65cc GROTE WIELEN’)

Łukasz Lonka wystartował na słynnym torze w Lommel w mistrzostwach Belgii w klasie ‘Inter Open’. Zawodnicy tej klasy jechali na motocyklach zarówno klasy MX2, jak i MX1. Na czasówce Łukasz był dwunasty. Warto wspomnieć, że w tej samej sekundzie znalazło się jeszcze pięciu innych zawodników.

Start do pierwszego wyścigu był co najmniej kiepski. W pierwszym zakręcie Łukasz zajmował dopiero 37 lokatę. W trakcie wyścigu nie odpuszczał i systematycznie piął się w górę, by na mecie pojawić się na szesnastym miejscu.

Drugi bieg to lepszy start – jedenaste miejsce w pierwszym zakręcie. Z niewiadomych mi jeszcze przyczyn na trzecim okrążeniu spadł aż na osiemnastą lokatę, by do końca wyścigu nadrabiać stracone pozycje. Tym razem dojechał na dwunastym miejscu.


Wyniki zawodów w Lommel.

O komentarze zawodników postaramy się już wkrótce.
 

Więcej w Motocross
Starty Polaków w Holandii

Na zawodach w Oldebroek Zdunek potwierdził swoją wysoką formę. Co prawda czasówka nie poszła mu najlepiej – zajął w niej...

Zamknij