Kolejna górska droga w Niemczech zamknięta dla motocyklistów - Motogen.pl

Po zamknięciu dla motocyklistów dróg w górach Taunus, kolejny region Niemiec decyduje się na podobny krok. Zakaz pojawi się na sławnej drodze Kesselberg w Bawarii.

Droga Kesselberg to jedna z najpiękniejszych tras w Bawarii. Łączy miejscowości Bichl i Krün w powiecie Garmisch-Partenkirchen. Z powodu swojego położenia i przebiegu, droga jest niezwykle popularna wśród motocyklistów, ale też kierowców samochodów i posiadaczy kamperów, którzy licznie odwiedzają jezioro Walchensee, wzdłuż którego biegnie droga.

Już w 1978 roku na Kesselbergstrasse wprowadzono dla motocyklistów zakaz poruszania się w jednym kierunku w weekendy i święta. W 2016 roku na niektórych fragmentach trasy zamontowano także separatory ruchu, by uniemożliwić wyprzedzanie. Niestety, jak się okazuje to nie ostatnie posunięcia, które mają zostać zastosowane na tej trasie.

Lokalne władze ogłosiły, że zakaz poruszania się motocyklistów będzie rozszerzony także na dni powszednie. Dotyczyć on będzie odcinka drogi od Kochel am See w stronę Herzogstand, a jego obowiązywanie obejmie okres od 1 kwietnia do 31 października, codziennie od 15.00 do 22.00. W tych godzinach ruch motocyklowy jest tam największy. Zapowiedziano jednocześnie, że w przyszłości godziny te będą obowiązywać również w weekendy.

Decyzję o wprowadzeniu zakazu dla motocyklistów podjęły wspólnie zarząd dróg, policja i nadzór budowlany. Pozytywnie o zakazie wypowiedział się także burmistrz gminy Kochel am See:

Rocznie na tej drodze dochodzi do 30 wypadków, niektóre z nich są bardzo poważne, to o 30 wypadków za dużo i trzeba pilnie coś z tym zrobić.

Analiza wypadków, do których doszło na Kesselbergstrasse wykazała, że ​​78 proc. zdarzeń z udziałem motocykli miało miejsce między godziną 15.00 a 22.00, stąd właśnie ta pora doby została objęta zakazem. Jako argumentu za wprowadzeniem ograniczeń władze używają także innych danych – ponad 91 procent poważnych wypadków zostało spowodowanych tutaj przez motocyklistów.

Zakaz zacznie obowiązywać 1 kwietnia 2023 roku. Władze mówią o okresie próbnym, który ma wykazać czy zamknięcie drogi dla motocyklistów wpłynie na liczbę wypadków.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany