Duet w składzie motocykl KillaJoule i szwedzka inżynier Eva Hakansson ustanowił aż cztery światowe rekordy. Oczywiście wszystkie dotyczą prędkości i wszystkie zostały ustanowione podczas Bonneville Motorcycle Speed Trials na Bonneville Salt Flats. Eva Hakansson od lat stara się promować motocykle elektryczne. Obecnie studiuje na University of Denver. w 2007 roku, wraz z ojcem rozpoczęła budowę motocykla elektrycznego ElectroCat, który uzyskał homologację dopuszczającą go do poruszania się po unijnych drogach.

KillaJoule został stworzony przez Evę Hakansson wspólnie z jej mężem – Billem Dube. Dube z kolei ma swój wkład w wyścigi pojazdów elektrycznych na 1/4 i 1/2 mili. Budowa motocykla trwała pięć lat i 80% maszyny powstało w przydomowym garażu.

Pod koniec sierpnia KillaJoule został najszybszym motocyklem elektrycznym na świecie oraz najszybszym motocyklem na świecie wyposażonym w wózek boczny (w klasyfikacji łączonej z motocyklami z silnikami spalinowymi). Oprócz tego prędkość, którą osiągnął KillaJoule była największą podczas imprezy, a Eva została najszybszą motocyklistką na świecie. KillaJoule rozpędził się do 389,219 kilometrów na godzinę, a średnia z dwóch przejazdów wyniosła 387,328 km/h. Rekord został poprawiony o ponad 40 km/h. Poniżej możecie zobaczyć nagrania ze środka motocykla podczas udanej próby bicia rekordu.

 

 

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Elektryczność, Ze świata
Honda: Akcja serwisowa dla modelu GL-1800 Gold Wing

Honda ogłosiła akcję serwisową dla motocykli GL-1800 Gold Wing. Jest ona związana z usterką układu hamulcowego.

Zamknij