Kiara Fontanesi: 3 miesiące temu urodziła, teraz stanęła na podium Mistrzostw Świata! - Motogen.pl

Jak szybko po ciąży można wrócić na motocykl? Kiara udowadnia, że bardzo szybko i bardzo skutecznie!

Kiara Fontanesi jest profesjonalną zawodniczką. Na koncie ma 6 tytułów Mistrza Świata w motocrossie kobiet, jest 2-krotną Królową Supercross w Genewie oraz 4-krotną Mistrzynią Włoch. Ostatnio Kiara miała jednak przerwę od motocykli… Była w ciąży!

W miniony weekend odbyła się I runda Mistrzostw Świata w Motocrossie Kobiet. Kiara wróciła od razu na wysoki szczebel – zajęła trzeci stopień podium w rundzie!

Przed rundą 25-letnia Kiara Fontanesi nie startowała w zawodach blisko rok… Jej córka, Skyler urodziła się 26 listopada 2019 roku. Kiara wróciła więc na motocykl już miesiąc po urodzeniu. Na intensywne treningu miała tylko dwa miesiące. W miniony weekend na przełomie lutego i marca odbyła się I runda WMX w brytyjskim Matterley Basin.

W pierwszym wyścigu Kiara nieustannie utrzymywała się grupie liderującej – na metę wjechała na 2. pozycji. Drugi wyścig rozpoczął się słabiej. Kiara spadła po starcie na koniec stawki. Doping jej partnera i córki najwyraźniej zadziałał, bo 25-latka odbiła się i finalnie ukończyła wyścig na 6. lokacie.

Takie wyniki pozwoliły jej na zajęcie 3 stopnia podium rundy. Zaledwie trzy miesiące po porodzie. Po jedynie dwóch miesiącach treningu. Gratulujemy!

Zdjęcie Kiary z malutką Skyler na podium jest aktualnie hitem internetu.