Kenny Roberts zgłasza ofertę dla Moto2 - Motogen.pl

Amerykańska legenda, Kenny Roberts, złożył szokującą ofertę, dotyczącą jego powrotu do wyścigów, który miałby się odbyć w roku 2010.

Trzykrotny Mistrz Świata, który nie brał udziału w wyścigach od czasu, kiedy w roku 2007 zrezygnował, wyraził chęć rywalizacji w klasie Moto2. Mają być to zawody czterosuwowych motocykli o pojemności 600 ccm.

Jak do tej pory, Robertsowi nie udały się żadne plany związane z powrotem do wyścigów. Pojawiały się informacje, że ma stać się częścią ważnego amerykańskiego planu, związanego ze sportami motorowymi, który ma być sponsorowany przez jedno z kasyno i hotel MGM. Skończyło się jednak na negocjacjach.

Propozycja Robertsa była jedną z 47 złożonych przez inne teamy, które chcą wziąć udział w tworzeniu nowej klasy. Termin składania aplikacji minął w zeszły piątek w Mugello.

Aplikacja Robertsa była jedną z najbardziej prestiżowych otrzymanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Zespołów Wyścigowych.

Inne teamy, znane z MotoGP, to: Tech 3 Yamaha, Gresini Honda, LCR Honda, Pramac Ducati, Grupo Francisco Hernando Ducati oraz Scot Honda.

Lista zespołów, które będą miały startować w zawodach, pojawi się 14 czerwca, czyli w czasie trwania rundy w Katalonii.
 

Więcej o motocyklach Honda