W kolejnym, szóstym już tygodniu naszej redakcyjnej Operacji Lato skoncentrowaliśmy się na maszynach Kawasaki. Tym razem wsiedliśmy na Kawasaki Versys 1000 SE Grand Tourer, by pojechać na Mazury, gdzie czekała nas… Zabawa na skuterach wodnych!

Kawasaki Versys 1000 SE Grand Tourer nie jest jedynym sprzętem od zielonych, jaki pojawił się w naszym najnowszym filmie nagrywanym w ramach Operacji Lato. Tak się składa, że również skuter wodny był spod znaku Kawasaki…

Versys 1000 to wygodny i dobrze wyposażony turystyk. Szczególnie w wersji SE Grand Tourer, którą mieliśmy do testów. Półaktywne zawieszenie, pakiet elektroniki, zestaw kufrów, podgrzewane manetki, dodatkowe halogeny, czy tempomat, to dopiero początek długiej listy wyposażenia tego motocykla.

Silnik Versysa 1000 to oczywiście cztery cylindry w rzędzie o mocy maksymalnej 120 KM. Nie tak dużo, jak niektórzy konkurenci, ale w zupełności wystarczająco do sprawnego i dynamicznego uprawiania turystyki na średnich i długich dystansach. Średnie spalanie w naszym teście wyniosło 5,8 l/100 km.

ZOBACZ TEŻ: Test Kawasaki Versys 1000 SE Grand Tourer znajdziecie na Motogen.pl.

Z kolei skuter Kawasaki Ultra LX, który czekał na nas na Mazurach, miał półtoralitrowy silnik o mocy 160 KM… Oczywiście, osiągi na wodzie i na lądzie trudno porównywać.

Trudno porównywać również apetyty na paliwo obydwu maszyn! Motocykle w zestawieniu z mocnymi skuterami wodnymi są wybitnie oszczędnymi maszynami… Wodny skuter Kawasaki potrafi pochłonąć ogromne ilości benzyny, ale trzeba przyznać, że daje przy tym nieskończenie wiele radości i zabawy, co chyba widać na załączonych zdjęciach!

Więcej zobaczycie w filmie, który opublikujemy jeszcze dziś wieczorem na naszym kanale na YouTube, a teraz podziwiajcie zdjęcia…

Świetne zdjęcia wykonał Tomazi: