Na początek odrobina historii. W 1899 roku firmę Matchless założył Henry Herbert Collier, a pomagali mu synowie – Charlie i Harry. Pierwszy model został wyprodukowany w 1901 roku, ostatni wypuszczono na rynek w roku 1987. W 1953 roku motocykl tej marki wystąpił w filmie „Wild One”, w którym dosiadał go Marlon Brando.

Pomimo braku zainteresowania pojazdami tej marki i zakończenia produkcji na początku lat 90. ubiegłego stulecia w tym roku ma pojawić się seria ubrań z logo firmy. Twarzą kampanii reklamowej będzie Kate Moss. Modelka została sfotografowana na wspomnianym już motocyklu, którym jeździł Marlon Brando. Zdjęcia wykonał Terry Richardson w siedzibie marki w Hackney.

Nad kolekcją pracowali bracia Michele i Manuele Malenotti, którzy przejęli Matchless. W ofercie znajdą się kurtki w następujących cenach: od 900 do 1300 funtów za wersje skórzane i od 600 do 900 funtów za wersje wykonane z bawełny. Według właścicieli tę odzież docenią nie tylko ci, którzy jeżdżą na motocyklach. My oczywiście (oprócz zainteresowania kurtkami) z niecierpliwością czekamy na więcej materiałów reklamowych z Kate Moss w roli głównej.

Autor: Wojciech Grzesiak