Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Kaski X-Lite – wyprodukowane we Włoszech. Historia firmy, najważniejsze modele!

X-Lite to marka należąca do Nolangroup, włoskiej firmy założonej w 1972 roku. To właśnie wówczas Nocchi Lander (z początków jego nazwiska utworzono nazwę firmy), przedsiębiorca działający w sektorze motoryzacyjnym, rozpoczął produkcję kasków motocyklowych. Zastosowany wówczas materiał, poliwęglan formowany wtryskowo był innowacyjnym tworzywem opracowanym przez General Electric.

Nazwa handlowa to Lexan, a przetestowany został przez astronautów podczas kilku misji Apollo. Do dzisiaj uważany jest za najbardziej popularny i najlepszy materiał termoplastyczny wykorzystywany do produkcji kasków. Aktualnie grupa Nolan to 340 pracowników, wytwarzających 350 000 kasków rocznie w fabryce zajmującej 31 000 metrów kwadratowych, co czyni go jednym z największych producentów w Europie.  Nolan produkuje kaski z poliwęglanu pod dwiema markami – Nolan oraz bardziej budżetowy Grex, oraz z włókien kompozytowych, pod nazwą X-Lite, mającej charakter premium. Ponadto do grupy Nolan należy N-Com, dział projektujący dedykowane systemy komunikacyjne.

X-Lite, które kaski szczególnie polecamy?

X-Lite X-903

X-Lite X-903 to jeden z topowych kasków integralnych oferowanych przez włoskiego producenta. Charakteryzuje się sportowym designem i innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi. Trzy rozmiary skorupy zewnętrznej wykonanej z włókna szklanego, awaryjny system wyjmowania policzków, ultra-szeroki wizjer, blenda przeciwsłoneczna z regulacją stopnia opuszczenia, zapięcie mikrometryczne, komfortowa wyściółka z możliwością regulacji jej położenia, oraz miejsce na dedykowany interkom  z serii N-Com. To wszystko stawia ten kosztujący 1849 zł kask, w czołówce rozwiązań oferowanych w podobnym przedziale cenowym.

X-Lite X-903

X-Lite X-803

Wersja integralna kasku wyścigowego. Wykonany z wysokiej jakości włókien węglowych, dzięki czemu jego masę udaje się utrzymać na wyjątkowo niskim poziomie. Trzy rozmiary skorupy, system bezpieczeństwa NERS (Nolan Emergency Release System) pozwalający łatwo zdemontować wkładki policzków świadczą o zdecydowanym podejściu do zagadnień bezpieczeństwa i komfortu.

Wizjer z pinlockiem wyposażony w mechanizm Double Action, wydajna wentylacja RAF (Racing Air Flow) z deflektorami ograniczającymi parowanie wizjera oraz brak blendy są wynikiem wyścigowego rodowodu produktu. Kask kosztuje 2259 zł i jest dedykowany wszystkim fanom dynamicznej jazdy nie stroniących od treningów torowych.

X-Lite X-803

X-Lite X-1005

X-Lite X-1005 jest tegoroczną nowością w portfolio marki wśród kasków szczękowych. Jego finalna postać to wynik doświadczenia oraz zaawansowanych prac badawczo rozwojowych grupy Nolan. X-1005x spełnia standardy nie tylko obowiązującej normy bezpieczeństwa ECE 22-05, ale wyprzedzając ją, jest zgodny z wymaganiami nowego, jeszcze nie obowiązującego poziomu ECE 22-06.

Cechą szczególną X-1005 jest symbioza innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych z efektownym wyglądem i wysokim komfortem użytkowania. Trzy wielkości skorupy, homologacja na jazdę zarówno z podniesioną jak i opuszczoną szczęką, blenda z systemem regulacji, szeroki kąt wizjera, dwustopniowe zapięcie Microlock 2 to niektóre z zaawansowanych rozwiązań. Dedykowany pinlock, miejsce do montażu dedykowanego N-Coma, wydajna wentylacja i przyjemna wyściółka uzupełniają obraz zaawansowanego kasku szczękowego. Skorupę wykonano z kompozytu na bazie kevlaru i carbonu, a cena detaliczna kasku to 2368 zł.

X-Lite X-1005

Gdzie kupić Kaski X-LITE?

Ofertę kasków X-LITE znajdziesz w sieci I’m Inter Motors. Zamówienia z IMready.eu są zawsze z darmowym odbiorem w jednym z prawie 40 punktów w całej Polsce, a powyżej 300 zł darmowy jest też kurier. Polecamy odwiedziny w jednym z motocyklowych sklepów stacjonarnych I’M Inter Motors w całej Polsce, gdzie przymierzysz i zasięgniesz opinii profesjonalnego doradcy.

Więcej w Akcesoria, Sponsorowane
I’M Inter Motors Katowice – największy sklep motocyklowy w Polsce, ale to nie wszystko…

Sklep motocyklowy I’M Inter Motors Katowice na swoich 600 m2 powierzchni ma pełny asortyment motocyklowy. Znajdziesz tu wszystkie rozmiary, kolory...

Zamknij