Na obu kaskach Shoei NXR jednym z głównych elementów graficznych jest numer 93, z którym Marc Marquez jeździ w Motocyklowych Mistrzostwach Świata od 2008 roku i zdobywał mistrzowskie tytuły. Kask NXR Marquez 3 TC-1 ma czarno-czerwone połyskliwe malowanie. NXR Indy Marquez TC-3 jest biało-niebiesko-czerwony.

NXR to kask integralny, którego skorupę wykonano z pięciowarstwowego multikompozytu (włókien szklanych, organicznych oraz 3D) w celu połączenia elastyczności z odpornością na uderzenia. Zastosowano podwójne wypełnienie EPS z materiałów o różnej gęstości. Taka kombinacja ma dawać niezwykle wydajną w tłumieniu uderzenia materię i zapewniać najwyższy stopień bezpieczeństwa dla głowy przy zachowaniu najlepszego dopasowania i wygody. Wnętrze jest całkowicie wyjmowane, wykonane z trzech różnych typów materiału. Zastosowano w nim system E.Q.R.S. umożliwiający łatwe wyjęcie wkładek bocznych przez ratownika medycznego w celu bezpiecznego zdjęcia kasku poszkodowanemu w wypadku.

Obie repliki kasków Marqueza właśnie trafiają do sprzedaży. O dostępność trzeba pytać dealerów. Listę znajdziemy na stronie: http://www.shoei-europe.pl/dealerzy.html

U niektórych dealerów dostępne są jeszcze kaski, które wycofano już z produkcji:
– X-Spirit-II Marquez 2 TC-1

X-Spirit-II Marquez 2 TC-1
– X-Spirit-II Montmelo Marquez

X-Spirit-II Montmelo Marquez
– X-Spirit-II Motegi Marquez TC-1

X-Spirit-II Motegi Marquez TC-1
– NXR Marquez Black Ant TC-5

NXR Marquez Black Ant TC-5