Kask Nexx X70 to produkt portugalskiej fabryki. Niezwykle pieczołowicie wykończony, a jakość materiałów absolutnie nie przystaje do współczesnych, plastikowych czasów. Do jego spasowania także nie można mieć zbyt wielu zastrzeżeń. Proste zapięcie listwowe ułatwia zakładanie i zdejmowanie kasku. Mechanizm szyby działa precyzyjnie i jest bezstopniowy. Można mieć pewne uwagi do jego mocowania podczas szybszej jazdy na motocyklach wyposażonych w owiewkę, bowiem szyba potrafi wpaść w mikrowibracje. Na nakedach zjawisko to jest zupełnie niezauważalne.


Bez wątpienia atutem kasku Nexx X70 jest wygodna w obsłudze, opuszczana blenda przeciwsłoneczna. Małym minusem jest całkowity brak wentylacji. W upalne dni rekompensuje to jazda z podniesioną szybą i opuszczoną blendą przeciwsłoneczną.


Klasyczny wygląd sprawia, że kask ten dobrze prezentuje się zarówno na skuterze, jak i na klasycznych motocyklach czy cafe racerach. Duża, bąbelkowa szyba przywołuje na myśl lata 70. ery supermotocykli pokroju Kawasaki Z1000 czy Hondy CB750.


Jeśli szukacie kasku na klasyka lub gustowny skuter, warto pochylić się nad ofertą Nexx, bo jakość wykonania tego kasku może was bardzo pozytywnie zaskoczyć.

 

Kask jest do nabycia w sieci sklepów Intermotors w cenie 789 zł.

Więcej w Testy Moto
KTM 1050 Adventure i KTM 1290 Super Adventure – wygrać z dziedzictwem

Gdy w 2003 roku, KTM zaprezentował pierwszego Adventure'a 950 (LC8), świat motocyklowy przyklęknął z wrażenia. Rajdowy rodowód nowego sprzętu uwiarygodniony...

Zamknij