Kask BMW Race został sprawdzony między innymi przez zawodników startujących w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec. Wyposażono go w dwuczęściowy wizjer. Zewnętrzna część kończy się równo z krawędzią uszczelki, co zapewnia nie tylko doskonałą widoczność, ale również ochronę przed wiatrem. Dzięki takiemu rozwiązaniu głowa zredukowano występowanie turbulencji. Wizjer wewnętrzny wyposażono między innymi w system anti-fog. Szyba posiada dodatkową blokadę, co zapobiega uniesieniu się jej na przykład podczas wypadku.

Stabilność głowy dodatkowo zapewnia duży spojler, który zaprojektowano tak aby doskonale sprawdzał się nawet przy prędkościach oscylujących w okolicach 300 kilometrów na godzinę. Kask BMW Race posiada system pasków, gdzie oprócz zapięcia typu DD zastosowano dodatkowe paski na kark, które mają zapobiec zsunięciu się kasku podczas wypadku. Stabilność dodatkowo zapewnia powiększone wycięcie na karku.

Kask BMW Race został w całości opracowany i stworzony przez BMW Motorrad. Można go kupić między innymi w pasażu MOTOCYKLOWY, gdzie jest dostępny w pięciu wersjach kolorystycznych, które kosztują od 2700 do 2900 złotych.

Więcej o motocyklach BMW

Więcej w Akcesoria
Retbike Ret Eve – specjalnie dla kobiet

W tegorocznej ofercie Retbike, wśród wielu nowości pojawiła się m.in. kurtka Ret Eve.

Zamknij