Jorge Lorenzo zostaje z Yamahą - Motogen.pl

Hiszpański zawodnik – Jorge Lorenzo – będzie kontynuował rozwój swojej kariery u boku Valentino Rossiego, w teamie Fiat Yamaha.

Jorge Lorenzo i Yamaha Motor Company podpisali umowę na jednoroczne przedłużenie kontraktu. Będący obecnie drugi w klasyfikacji ogólnej Lorenzo, przyszły rok spędzi znów u boku obecnego mistrza świata – Valentino Rossiego.

Lin Jarvis, Dyrektor Yamaha Motor Racing powiedział: Jesteśmy wniebowzięci, że Jorge postanowił zostać z Yamahą na kolejny sezon i mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się ciągnęła przez wiele kolejnych lat. Jorge pokazał swój talent, umiejętność nauki i rywalizacji na najwyższym poziomie – zarówno w roku 2008, jak i w 2009.

Nie mamy żadnych wątpliwości, że jest on w stanie zdobyć Mistrzostwo MotoGP i jesteśmy dumni, że postanowił pozostać z Yamahą, pomimo otrzymania ofert od naszych konkurentów. Ta decyzja pozwala nam skupić się na obecnych mistrzostwach, gdzie nasi zawodnicy są na pierwszej i na drugiej pozycji. Możemy również zacząć planować program na rok 2010.

Jestem bardzo szczęśliwy! – powiedział Jorge Lorenzo. Dzisiejszy dzień jest bardzo dobrym dniem ponieważ postanowiłem zostać z Yamahą na rok 2010. Była to bardzo ważna decyzja i musiałem spędzić ostatnie tygodnie nad jej dokładnym przemyśleniem.

Uważam, że w tej chwili jest to najlepszy z wyborów. Chcę podziękować Yamasze, ponieważ zawsze robili dla mnie wszystko, co wcześniej obiecali. Szczególnie chciałbym podziękować Linowi Jarvisowi i Masao Furusawie.

Źródło: motogp. com
 

Więcej o motocyklach Yamaha