Jorge Lorenzo zostaje Kapitanem Ameryka - Motogen.pl

Zawodnik Fiat Yamaha, Jorge Lorenzo, zdobył na torze Indianapolis swoje trzecie w sezonie 2009 zwycięstwo. Jego najwięksi rywale, Dani Pedrosa i Valentino Rossi, wywrócili się podczas 28-okrążeniowego wyścigu.

Po zwycięstwie Hiszpana i nieukończonym wyścigu Rossiego bitwa o tytuł Mistrza Świata rozpoczęła się na nowo. Kiedy Lorenzo przekroczył linię mety, różnica między obydwoma zawodnikami spadła z 50 do 25 punktów.

Tuż za Hiszpanem uplasował się zawodnik San Carlo Honda Gresini, Alex de Angelis, któremu udało się zdobyć swoje pierwsze podium w królewskiej klasie.

Nicky Hayden również pojechał wspaniale. Po zakwalifikowaniu się do wyścigu na szóstej pozycji powtórzył swój zeszłoroczny sukces z Indianapolis i znalazł się na podium. To jego najlepszy wynik w barwach Ducati. Hayden rewelacyjnie wyprzedził Andreę Dovizioso, który zastąpił go w teamie Repsol Honda, przez co Hiszpan musiał zadowolić się czwartą lokatą.

Obecny Mistrz Świata, Valentino Rossi, uderzył o ziemię na dziewiątym okrążeniu, gdy walczył z Lorenzo o prowadzenie. Włochowi udało się podnieść motocykl i dosiąść go ponownie, jednak przejechał zaledwie kilka okrążeń, po czym zjechał do garażu. Był to pierwszy raz od wyścigu w Walencji z 2007 roku, kiedy włoski mistrz nie przekroczył linii mety.

Wcześniej, niż Rossi, upadł Dani Pedrosa. Stało się to na czwartym okrążeniu, kiedy Hiszpan znajdował się na czele stawki. Podobnie jak Rossi, Pedrosa nie poddał się i dosiadł swojej RC212V, przekraczając linię mety na dziesiątym miejscu.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Colin Edwards (Monster Yamah Tech 3) jako piąty, Marco Melandri (Hayate Racing), James Toseland (Monster Yamaha Tech 3), Loris Capirossi (Rizla Suzuki), Mika Kallio (Ducati) oraz Toni Elias (San Carlo Honda Gresini).

Źródło: motogp.com
 

Więcej o motocyklach Ducati